טיפים לקניית דירה - מאמרים וכתבות לרוכשים

טיפים לקניית דירה - עשרות מאמרים מקצועיים לרוכשי דירות. כל העיצות והטיפים השימושיים ממתינים לכם כאן. טיפים לקניית דירה יד שניה או חדשה. מאמרים שיבהירו לכם סוגיות כמו נושא רבית המשכנתאות, מדד תשומות הבניה, חוזה שכירות, על מה חשוב לשים לב כאשר רוכשים דירה ועוד. כמובן שמחוץ למדור זה, ממתינים לכם באתר מדורים נוספים שילוו אתכם במהלך קניית הדירה - מחשבונים, טיפים למכירת דירה, כתבות על משכנתאות, מאגרי דירות ועוד. בהצלחה.

טיפים לקניית דירהקניית דירה בשוק של 2015 טיפים לקניית דירה בתנאי השוק של 2015, איך משפיע עלינו שער הדולר, רבית המשכנתא, מחירי מטרה ומצב המשק (פורסם ב- 10 בפברואר 2015)

הלוואות לכל מטרה בחסות המשכנתא הבנקים למשכנתאות מאפשרים לכם היום לקבל הלוואות מעבר לגובה התשלום למוכר, כך שניתן לנצל את היתרה כהלוואה לכל מטרה (פורסם ב- 20 ביולי 2011)

ריבית משכנתא ומחירי הדירות ריבית משכנתא משפיעה יותר מכל דבר אחר על עלות הדירה שלכם. כנסו ולימדו גם כיצד לחשב בכמה תוזילו את המשכנתא אם תצליחו להוריד את הריבית בבנק (פורסם ב- 12 ביוני 2011)

אורך תקופת משכנתא והשפעתה על מחיר הדירה משכנתא לטווח ארוך מסייעת בהפחתת גובה ההחזר החודשי, אבל יש לה מחיר כלכלי כבד מאוד לטווח ארוך - בשל תשלום הריבית הגבוה לאורך זמן (פורסם ב- 20 בספטמבר 2010)

חוזה שכירות דירה עובדים לשכור דירה או להשכיר את הדירה שרכשתם להשקעה? מומלץ להכין חוזה שכירות חדש ופרטני לדירה, אבל אם אתם מתעקשים - מצורף כאן חוזה שכירות דירה סטנדרטי עם הסברים מה יש לשנות בו כדי שיתאים לצרכיכם. בהצלחה (פורסם ב- 19 ביולי 2010)

האם אפשר למצוא מציאות בשוק האמריקאי - על רקע המיתון? המשק האמריקאי צלל למיתון וגם מחירי הדירות והבתים התרסקו. יש כאלה שמאמינים שדוקא עכשיו זה הזמן למצוא מציאות במחירי רצפה. הנה עצות שאספו עבורכם מומחי רשת ERA (פורסם ב- 2 באוקטובר 2008)

איך רוכשים דירה בשוק הסוער של 2010 כאשר הבורסות קורסות, הדולר צולל, הריבית נמוכה וקולות השבר של רוכשי חברת חפציבה עדייון נשמעות למרחקים, חשוב מאוד לשמור על כמה כללי זהב שישמרו עליכם. מתוך המדריך "לרכוש דירה בלי להיפגע" (פורסם במארס 2010)

טיפים לקניית דירה חדשה

איך לקרוא נכון את הברושור ואת הדירה לדוגמא הברושור תמיד מפתה והדירה לדוגמא בכלל נראית מדהימה. אבל אילו הפתעות עלולות להמתין לכם בסוף הדרך וכיצד אפשר להמנע מהן? (פורסם ביוני 2010)

איך מתרשמים בצורה נכונה מדירה ריקה הדירה שאתם רוצים לקנות היא במקרים רבים ריקה, או לא מרוהטת כפי שאתם מתכננים. כיצד תוכלו להתרשם האם היא באמת תתאים לכם? (פורסם במאי 2010)

הכרה בריבית המשכנתא לצורכי מס: מי זכאי ומי יפסיד בינואר 2008, לאחר מאבק של שנים, אושר בישראל חוק המכיר בריבית המשכנתאות כהוצאה מוכרת לצרכי מס. אבל לפני שאתם רצים להתחבק, כנסו וקיראו מי זכאי להטבה ומי עלול דווקא להפגע ממנה (פורסם ב- 5 בפברואר 2008)

הפרגולה: הבדיקות המשפטיות וההיתרים בישראל מוקמות מדי שנה מאות פרגולות. רגע לפני שאתם מזמינים את המתקין, קחו את הזמן וקראו את המדריך שימנע מכם הסתבכות מיותרת עם הועדה המקומית והעיריה (פורסם ב- 7 בנובמבר 2007)

בעקבות נפילת חפציבה: מה מצבם של רוכשי הדירות? מה מצבו של הפרויקט? האם יש לכם ערבות בנקאית לפי חוק המכר דירות? השאלות שחשוב לברר עוד לפני שחברת הבנייה שלכם קורסת (פורסם ב- 5 באוגוסט 2007)

הטלפונים שצריך לעשות לקראת המעבר מדואר ישראל ועד לחברות הסלולר, הביטוח והעיתון. למי חייבים להודיע על שינוי הכתובת שלכם (פורסם ב- 27 ביולי 2007)

המדריך ליזם המתחיל עיצות משפטיות וטיפים חשובים לפני שאתם מחליטים לרכוש מגרש, נכס מניב או אפילו לפצל דירה (פורסם ב- 17 ביולי 2007)

חלוקת דירות בדרך הנכונה טיפים לקניית דירה להשקעה. חלוקת דירות הפכה לפופולרית והיא מאפשרת להגדיל את התשואה על שכר הדירה, אבל אי יכולה גם להיות מסוכנת ולעלות בקנס גבוה (פורסם בנובמבר 2006)

המדריך לחיים בכפר: הדרך לצמוד קרקע כל האפשרויות העומדות בפני מי שמאס באגזוזים ורוצה לגור בקיבוץ, מושב או סתם בית עם גינה (פורסם ב- 5 באפריל 2007)

אחריות על השיפוץ: לקראת חקיקה יוזמה של התאחדות קבלני השיפוצים שאומצה על ידי שר השיכון תביא אולי בקרוב לכך שגם על השיפוץ , כמו כל מוצר צריכה, תהיה לנו אחריות (פורסם ב- 21 במארס 2007)

הפקעות קרקע: כיצד להחזיר את המגרש בישראל עשרות מקרים בהם לא נעשה שימוש ראוי בקרקע שהופקעה. אם זה קורה לכם, אפשר להלחם על ביטול ההפקעה (פורסם ב- 25 בינואר 2007)

2006 הסתיימה עם יותר עובדים ישראלים בענף השיפוצים בשל משטרת ההגירה ועלויות ההעסקה, אפשר לראות הרבה יותר ישראלים המועסקים כשיפוצניקים (פורסם ב- 19 בינואר 2007)

רוכשי הדירות בישראל: בני כמה הם? החלק הגדול של רוכשי הדירות בישראל הם בגילאים 31 עד 40. אבל גם הצעירים והקשישים משפיעים על השוק (פורסם ב- 9 בנובמבר 2006)

הרכבת הקלה בתל אביב: התביעות מרגע אישור תוכנית, יש לשכנים חלון של 3 שנים להגשת תביעות על ירידת ערך. בדצמבר נסגר חלון הקו האדום (פורסם ב- 1 בנובמבר 2006)

השיפוצים ומחיר המלט השחור קבלני השיפוצים מרגיעים: להתייקרות המלט אין השפעה על עלויות השיפוצים (פורסם ב- 25 באוקטובר 2006)

מי רוצה ישיבת הסדר ליד הבית תושבי שכונת בוכמן במודיעין נלחמים וחוששים מירידת ערך הבתים (פורסם ב- 14 באוקטובר 2006)

השמאים: לקראת עליית מחירים ב- 2007 בלשכת השמאים צופים עלייה של עד 10% במחירי הדירות ו- 15% במחירי הקרקע (פורסם ב- 14 בספטמבר 2006)

מטרד ושמו בית ספר מדוע מיקום הדירה ליד בית ספר מוריד את ערכה בעד 20% (פורסם ב- 5 בספטמבר 2006)

המחירים בחיפה והקריות, בעקבות המלחמה למרות החששות מנזקי המלחמה, לא נראה שהשוק בחיפה והסביבה ייפגע משמעותית (פורסם ב- 14 באוגוסט 2006)

טיפים ומידע חשוב בנושא ביטוח משכנתא מהו ביטוח החובה לנוטלי המשכנתאות ועל ומה בין ביטוח מבנה לביטוח החיים (פורסם ב- 9 בפברואר 2006)

מבוא למשפט: עיצות חשובות לפני החתימה מזכרון הדברים ועד לעורך הדין שהקבלן ממליץ לכם לקחת (פורסם ב- 26 בינואר 2006)

עיצוב חדר השינה על פי הפנג שוואי על הקשר בין כדור שינה למראה ולהיכן צריכות לפנות כפות הרגליים (פורסם ב- 21 בנובמבר 2005)

התאמת הצבעים על פי הפנג שוואי אילו צבעים יחזקו את הקריירה ומהם הגוונים שיסייעו לזוגיות (פורסם ב- 6 בנובמבר 2005)

עוד טיפים ומידע חשוב לנוטלי משכנתאות למה חשוב להתמקח ואיך אפשר לפזר סיכונים (פורסם ב- 15 באוקטובר 2005)

גם קוני דירות חדשות משפצים סקר של התאחדות קבלני השיפוצים מגלה כי 60% מרוכשי דירות חדשות מבצעים גם שיפורים שונים, לרוב בסכום של עד 15 אלף ש"ח (פורסם ב- 3 באוקטובר 2005)

האנרגיות שמסביב לבית תורת הפנג שואי מייחסת חשיבות רבה גם למה שקורה מחוץ לביתינו - בסביבת המגורים. מאמר שני בסדרה (פורסם ב- 22 בספטמבר 2005, כתבה: דורית אביב)

לכל ארגז יש כתובת איך להפוך את יום מעבר הדירה מכאב ראש להזדמנות לעשיית סדר בבית ומסירת חפצים מיותרים למי שבאמת זקוק לכך (פורסם ב- 16 בספטמבר 2005, כתבה: טל מאור)

רוח ומים בבית הפנג שואי תופס מקום מרכזי בעיצוב הבתים בשנים האחרונות. הנה כמה טיפים שישפרו לכם את הזרימה (פורסם ב- 26 באוגוסט 2005, כתבה: דורית אביב)

איך אוכלים את הסנדוויץ'? יבוא סיני, עץ צפצפה ועוד כמה נורות אדומות לפני שאתם בוחרים בעץ הסנדוויץ' החדש (פורסם ב- 9 באוגוסט 2005, כתב: גדעון יובל)

רכישה בטוחה מכינוס נכסים רכישת דירה מכינוס יכולה להיות משתלמת במיוחד, אבל חייבים לשמור על כמה כללים (פורסם ב- 13 ביולי 2005, כתב: גולן חקק)

מאיזה עץ עשוי הארון שלכם? הגיע הזמן לעשות סדר: מה ההבדל בין מלמין, סיבית ושבבית (פורסם ב- 2 ביוני 2005, כתב: גדעון יובל)

רוב הישראלים רוצים לרכוש בית בעיר מגוריהם הנאמנים ביותר בכרמיאל, אילת ובאר שבע. ויש עוד כמה הפתעות (פורסם ב- 5 במאי 2005, כתב: זיו מאור)

למחזר ולקחת מזומן הביתה למי כדאי למחזר ומה כדאי לעשות - לקצר את תקופת ההלוואה, לצמצם ההחזר החודשי או לקחת המחאה נאה (פורסם ב- 21 באפריל 2005, כתב: זיו מאור)

קניית דירה מחברת גוש חלקה מה חשוב לדעת לפני שקונים דירה בבניין שרשום כחברת גוש חלקה (פורסם ב- 10 באפריל 2005, כתב: שי עמית)

על מה חשוב להתמקח לפני שלוקחים משכנתה השומה, דמי פתיחת התיק, הביטוח והדברים האחרים שחשוב להכיר לפני שנכנסים לבנק (פורסם ב- 21 בינואר 2005, כתב: זיו מאור)

ריצוף מחדש או הדבקה ניקיון ומהירות מול חשש לשבר - כל מה שצריך לדעת לפני שמחליטים עם להדביק או לעקור את הריצוף הישן (פורסם ב- 21 בינואר 2005, כתב: ערן סיב)

המפרט: חשוב להכיר לפני החתימה המטבח, הריצוף, הכלים הסניטריים ועוד סיבות לקרוא היטב את המפרט (פורסם ב- 4 בינואר 2005)

הבלוק מול הגבס אקוסטיקה מול עמידות, בידוד מול דקורציה ועוד הבדלים (פורסם ב- 28 בדצמבר 2004, כתב: ערן סיב)

קרמיקה, פרקט או "המדה" מה ההבדל בין סוגי הריצוף השונים - המחירים ודברים אחרים שצריך לשקול לפני הבחירה (פורסם ב- 13 בדצמבר 2004, כתב: ערן סיב)

כמה יחסוך לנו ביטול מס הבולים למי כדאי להמתין לסוף השנה כדי להנות מביטול אפשרי של מס הבולים (פורסם ב- 22 בנובמבר 2004, כתב: זיו מאור)

בנייה עצמית או רכישה מקבלן שאלות מיסוי ומשפט שצריך לברר לפני שמחליטים אם לבנות לבד או לפנות לקבלן (פורסם ב- 22 בנובמבר 2004, כתב: שי עמית)

סוס טרויאני בחצר האחורית לא כל מה שמוכרים לכם כיתרון גדול, הוא באמת כזה (פורסם ב- 12 בנובמבר 2004, כתב: זיו מאור)

כמה עולה דירת 3 חדרים? תלוי...אבל הפערים בין הישובים השונים ולעתים בתוך אותו ישוב, מרשימים (פורסם ב- 7 בנובמבר 2004, כתב: זיו מאור)

האם הגיע הזמן לרכוש דירה? מצד אחד הרבית והדולר נמוכים, מצד שני,ההיסטוריה ופריפריה רוויה (פורסם ב- 7 בנובמבר 2004, כתב: זיו מאור)