כמה עולה ביטוח משכנתא: השוואת ביטוח דירה, ביטוח מבנה למשכנתא, ביטוח חיים למשכנתא ומה שביניהם

ביטוח משכנתא - כינוי עממי לביטוח הנכס (ביטוח מבנה למשכנתא) ולביטוח חיים למשכנתא - הם חובה על כל נוטל משכנתה, בשל דרישה של הבנק, לצורך ביטוח ההלוואה. כמה עולה ביטוח משכנתא ואיך עושים השוואת ביטוח דירה?.. המבחר גדול, יש ביטוח ישיר משכנתא, ביטוח משכנתא בבנק ובחברות הביטוח ועוד.ביטוח הרכוש והבטחת כיסוי ההלוואה במקרה של אסון או אובדן כושר, בעזרת ביטוח חיים למשכנתא, נועדו לשמור עלינו. ללא ביטוח משכנתא, במקרה של אובדן יכולת החזר, עלול להביא לאיבוד הדירה לטובת הבנק.

כמה עולה ביטוח משכנתא  - מחוץ לבנק

השוואת ביטוח דירה - כמה עולה ביטוח משכנתא, ביטוח ישיר משכנתא, ביטוח מבנה למשכנתאמה ההבדל בין ביטוח משכנתא aig לדוגמה - כלומר ביטוח ישיר משכנתא, לבין ביטוח מבנה למשכנתא שניתן לכם בבנק המלווה? השוואת ביטוח דירה תלמד אתכם שיש פער משמעותי. כאשר תבררו כמה עולה ביטוח משכנתא בבנק - בעבר זה היה מוצר שנרכש כמעט אוטומטית על ידי מרבית הלווים בבנק, בדיוק שכיום רבים קושרים אוטומטית קניית ביטוח נסיעות לרכישת החבילה אצל סוכן הנסיעות. לרוב, הקנייה נעשתה אצל פקיד הבנק שמכר את המשכנתא ומכיוון שיחסית לעלות ההלוואה, נראה כי ביטוח מבנה למשכנתא או ביטוח חיים למשכנתא הוא כסף קטן, הלקוחות שכבר נשאו ונתנו על הוזלת המשכנתא, לקחו את הצעת ביטוח הנכס שהוצעה להם ככתבה וכלשונה.

כמובן שהבנקים ניצלו זאת וגזרו רווחים של עשרות אלפי שקלים - לאורך חיי המשכנתא - בזכות תעריפי ביטוח משכנתא מופרזים. כיום, חלק גדול מנוטלי המשכנתאות כבר הפנימו כי ביטוח דירה זול, או ביטוח משכנתא זול - תמצאו מחוץ לבנק. הרבה יותר אצל חברות הביטוח ולכן רצוי להפריד את הביטוח מהמשכנתא עצמה. אם אתם לא בטוחים מה נכון עבורכם, הנה כמה דברים שחשוב לדעת על ביטוח דירה, רגע לפני שאתם רוכשים את הפוליסה.

ראשית, אם אתם רוכשים דירה בעזרת סיוע של הבנק, תהיו חייבים לרכוש ביטוח משכנתא.

אבל גם אם אתם רוכשים את הדירה מכספכם בלבד – אולי עם קצת עזרה מההורים, ואפילו אם אתם כבר בעלי בית גאים, כדאי שתשקלו את נושא הביטוח.

שכן, עבור רובינו, הדירה היא הרכוש היקר ביותר ולכן אם אנחנו מקפידים לבטח את המכונית באלפי שקלים לשנה, על פי אותו הגיון, כדאי להשקיע גם בבית. ישנם מספר ביטוחים הקשורים לבית ואת חלקם כדאי לשקול בחיוב אפילו עם הבית כבר שלנו, ללא כל חוב לבנק.

השוואת ביטוח דירה - לפני שרוכשים ביטוח מבנה למשכנתא

 • ביטוח הבית מורכב משני סעיפים עיקריים: ביטוח מבנה למשכנתא  (ביטוח הדירה), ביטוח תכולה.
 • ביטוח משכנתא: נוטלי משכנתא חייבים בשני סוגי ביטוח - ביטוח מבנה למשכנתא, ביטוח חיים למשכנתא.
 • השוואת ביטוח דירה: כמו בכל רכישה גדולה, חיוני לבצע "שופינג" - כלומר לקבל מספר הצעות ולא לרוץ היישר לזרועות פוליסת ביטוח דירה ראשונה שמוצעת לכם. הדרך הנוחה ביותר כיום להתחיל את התהליך היא להרשם באינטרנט לשירותים המציעים לכם השוואת הצעות - כולל ביטוח ישיר משכנתא, ביטוח משכנתא אצל סוכן ביטוח ואחרים.
 • חשוב שתדעו שהביטוחים נועדו קודם כל לכסות את הבנק שהלווה לכם כסף ורק אחר כך אתכם. לכן, חשוב לבדוק את הפוליסה היטב – האם ביטוח מבנה וביטוח תכולה הכלולים בפוליסה יפצו גם אתכם במקרה של נזק גדול למבנה, או שכל הסכום ילך לבנק ואתם תישארו אומנם ללא משכנתא, אך גם ללא נכס, או נכס הדורש השקעה עצומה.
 • במקרה של אסון – כאשר חלילה אחד מנוטלי המשכנתא נפטר, ביטוח חיים למשכנתא יכסה את יתרת המשכנתא.
 • חשוב מאוד לעשות בדיקה לפני שחותמים על הביטוח בין אם מדובר על ביטוח ישיר דירה, או אחר.
 • אין חובה לבצע ביטוח משכנתא בבנק למשכנתאות ולמעשה, ברוב המקרים תצליחו למצוא ביטוח משכנתא זול יותר במקום אחר.
 • מכיוון שביטוח משכנתא על שני סעיפיו - ביטוח מבנה וביטוח חיים, הוא ביטוח לטווח ארוך, כאורך חייה של המשכנתא, חשוב להבין שגם אם תצליחו לקבל ביטוח משכנתא זול במעט - רק עשרות שקלים לחודש, מדובר באלפי שקלים רבים לאורך התקופה. לכן, חשוב לערוך שופינג ובדיקות בין חברות הביטוח המתמחות בביטוח משכנתא, עד לקבלת ההצעה המשתלמת ביותר.
 • האותיות הקטנות של ביטוח משכנתא: ההשוואה בין הפוליסות לא יכולה להיות רק דרך התעריף. חשוב לבדוק סעיפים חשובים: האם יש לכם ביטוח מבנה המזכה אתכם בפיצוי גם במקרה של נזילה חיצונית? מה גובה ההשתתפות העצמית בביטוח דירה שהוצע לכם וכו'
 • ביטוח רעידות אדמה: לא כל ביטוח מבנה כולל הגנה מפני רעידות אדמה. מצד שני, תעריפי ביטוח רעידות האדמה עלו בשנים האחרונות, ולא צריך לרוץ ולשלם אלפי שקלים לפני בדיקה מקיפה
 • התאמה למצב הדירה: רכשתם דירה ישנה – כדאי להשקיע בביטוח מבנה, שכן בשל הבלאי יש סיכוי גבוה יחסית לדליפות, שברים וכו'. יש לכם רכוש, או שהשקעתם הון בשיפוץ, מוצע לחסוך בביטוח דירה. מצד שני, אם במסגרת השיפוץ אתם מחליפים את הצנרת באופן מלא, אולי לא חייבים להשקיע בתשלום נוסף לביטוח האינסטלציה.
בנקים למשכנתאות נהנים מנתח גדול של ביטוחי משכנתאות - לרוב באמצעות חברות וסוכנויות ביטוח הקשורות לבנק. בשנים האחרונות יותר ויותר נוטלי משכנתא מבינים כי פניה לחברות ביטוח ישיר, כמו 9 מיליון, AIG או ביטוח ישיר, ולחלופין, ביטוח משכנתא דרך סוכן ביטוח, מוזיל את המשכנתא באופן משמעותי.

בבנקים למשכנתאות הבינו כי חלקים הולכים וגדלים יותר של הציבור נחשפים למוצרים כמו ביטוח משכנתא aig או ביטוח משכנתא ביטוח ישיר, כמו גם לחברות ביטוח מסורתיות ויודעים שאין חובה לבצע את ביטוח הנכס בבנק ולכן, תגלו כי כיום תעריף ביטוח משכנתא בבנק זול יותר מבעבר, אם כי עדיין חובה לבצע לפחות שופינג בין מספר חברות ביטוח כדי לקבל את הצעת הביטוח הטובה ביותר - והכוונה אינה תמיד להצעה הזולה ביותר, שכן חשוב לבדוק לא רק את המחיר, אלה מה כוללת חבילת ביטוח חיים למשכנתא המוצעת לכם.

מכרז ריביות משכנתא

מכרז משכנתא חדשה או מיחזור בסיוע יועץ מקצועי

מחשבון משכנתא

המדריך לקניית הדירה

מדריך שיפוצים

חוזה שכירות דירה

ריבית משכנתא ומחיר הדירה

כונס נכסים

מחפשים מציאות באמריקה

מעבר דירה

דירה לדוגמא - התרשמות נכונה

התרשמות נכונה מדירה ריקה

מתמודדים עם קריסת הקבלן

אורזים נכון

עיצות חשובות למשקיע המתחיל

צמוד קרקע: מדירת גן ועד קיבוץ

איך לקנות בשוק הנוכחי

נלחמים בהפקעת המגרש

כשדלת הממ"ד בולטת

חלוקת דירות

בני כמה הרוכשים?

מטרד ושמו בית ספר

ביטוח משכנתא

המחירים בצפון - אחרי המלחמה

עיצות משפטיות לפני החתימה

פנג שוואי בחדר השינה

הצבעים על פי הפנג שוואי

עוד מידע חשוב על משכנתאות

ריבית המשכנתא - מוכרת למס

האנרגיות שמסביב לבית

רוח ומים בבית

איך אוכלים את הסנדוויץ'?

הישראלים לא עוזבים את העיר

מיחזור משכנתא

על מה להתעקש לפני המשכנתה

ריצוף מחדש או הדבקה

המפרט: לדעת לפני החתימה

הבלוק מול הגבס

קרמיקה, פרקט או "המדה"

סוס טרויאני בחצר האחורית

כמה עולה דירת 3 חדרים?

האם הגיע הזמן לרכוש דירה?

תמ"א 38

הובלות

העלות של משכנתא ארוכה

כמה חסך לנו ביטול מס הבולים

המדריך למכירת הדירה

מדריך בקרת מבנים