מכרז משכנתא: מכרז ריביות משכנתא להוזלת ההלוואה

מכרז משכנתא - על מכרז משכנתאות או מכרזי ריביות משכנתא  

מכרז משכנתאות או מכרז משכנתא היא אולי לא הדרך המסורתית לקבלת משכנתא - באמצעות כיתות רגליים ופניה לסניפי הבנקים. אבל היא כבר נפוצה מאוד, גם בזכות המהפיכה הדיגיטלית.

מרבית רוכשי המשכנתאות מבינים כיום שחובה לבצע שופינג בין מספר בנקים וכך נולד מכרז משכנתאות בסיסי - מוסרים פרטים, מזינים את גובה המשכנתא הנדרש, תקופת החזר וגובה החזר מבוקשים ומקבלים הצעות מהבנקים השונים. אבל מכרז משכנתא מסודר באמצעות גוף מתמחה, יכול לתת לכם כלים נוספים.

מכרז משכנתאות בעזרת יועץ משכנתאות

אבל, כיום ברור למרבית הלווים שמשכנתא היא כלי מורכב. ניתן לקבל משכנתא במסלולים שונים ולרוב גם רצוי לפצל את המשכנתא האחת למספר מסלולים, כדי לפזר את הסיכונים. לשם כך, כדאי לפנות למומחים, המתמחים במשכנתאות ויודעים להתאים לכל לווה את המשכנתא המתאימה לו - זו שתבטיח לו בטחון וגם תאפשר לו להקטין את ההחזרים ככל האפשר, בזכות הידע הכלכלי וגם בזכות כוח המיקוח הטוב יותר שיש לחברה ייעוץ משכנתאות מול הבנק למשכנתאות. יועץ טוב יוכל להפחית את גובה התשלומים של הלווה לבנק בעשרות אלפי שקלים. אפשר כמובן לפנות ליועץ בבנק, אבל יועץ חיצוני, בלתי תלוי, נהנה מיתרונות מובנים. אם אתם עדיין מתבלטים, מומלץ לקרוא לעומק את הטקסט הבא לפני קבלת ההחלטה.

היתרונות של ביצוע מכרזי משכנתאות לפני נטילת משכנתא

ביצוע מכרז על משכנתאות הפך לפעולה נפוצה ופופולרית בתהליך נטילת המשכנתאות בימינו. בתהליך – אם באמצעות פניה ליועץ, או מילוי טופס מקוון באתר, תקבלו הצעות שונות מבנקים ומלווים נוספים. הנה כמה מהיתרונות הבולטים:

בחירה בין הצעות והתמחרות: ביצוע מכרז משכנתא הופך את היוצרות. במקום שאתם תרוצו אחרי הבנקים, הבנקים פונים אליכם, כשהם מודעים שיש גם הצעות מתחרות, מה שבאופן טבעי מוזיל את המחיר.

חשיפה למסלולים שונים וניהול סיכונים: אם בעבר משכנתא היתה הלוואה פשוטה יחסית, אם אפשרות להתלבטות בין 2 או 3 מסלולים – כמו ריבית קבועה או רבית משתנה, היום השוק מורכב בהרבה ובמקרים רבים תקבלו הצעות שהן שילוב של מספר מסלולים. מכרז משכנתא יחשוף אתכם למסלולים ואפשרויות שונות. כמובן שחשוב להתייעץ עם מומחה, כדי להבין איזה מסלול יהיה המתאים ביותר עבורכם, תוך כדי שלוקחים בחשבון סיכוני חיסכון, סיכוני מימון וסיכוני תהליך המשכנתא.

מכרז משכנתא – לבדוק גם את התנאים הכלליים

יכולת לשלוט בתהליך: ביצוע מכרז משכנתא מסייע ללווה לשלוט בתהליך ולהנהיג אותו בצורה מקצועית ואפקטיבית. על ידי כך, הלווה מקבל יכולת לבחון ולהשוות מלווים פוטנציאליים, לנהל את תהליך המכרז בצורה סדורה ומקצועית, ולהשגת תוצאה מרבית לטובת הלקוח הסופי. בנוסף, המכרז מאפשר ללווה לבחון את המוכרים מבחינה מקצועית, לבדוק את התנאים המשפטיים, כמה הם מתחשבים בלקוח במקרים שעלולים להתרחש בעתיד – למשל, אם תיאלצו לפרוש מחדש את ההלוואה, או אולי אפילו לדחות מספר תשלומים.

הקפיצה הטכנולוגית: עם התפשטות הטכנולוגיה והפיתוחים האחרונים, ביצוע מכרז משכנתאות נעשה יותר נגיש ויעיל. פלטפורמות מקוונות מתקדמות יכולות לספק מערך שלם של כלים ושירותים שמטרתם לסייע בתהליך המכרז ולשפר את התוצאות הסופיות. הטכנולוגיה מאפשרת אוטומציה של תהליכים, הפקת מסמכים רלוונטיים, ניהול ובדיקה של התנאים המשפטיים, והתראות אוטומטיות. כל זאת משפרת את היעילות, הדיוק והפעילות בתהליך המכרז ומבטיחה מתן החלטות מושכלות ומבוססות.

סיכום: מכרז ריביות משכנתא יכול להיות מועיל באופן רב בתהליך נטילת המשכנתאות. המכרז חושף אתכם למסלולים שונים, לפערי ריביות בין הבנקים השונים וגם מאפשר לכם לנהל סיכונים ולבחור במסלולים מותאים אישית – רצוי כמובן בעזרת יועץ משכנתאות אמין ומקצועי.