מתוך "לרכוש דירה בלי להיפגע" - המדריך השלם לרוכשי דירות בישראל

דירות יד שניה - איפה תמצאו אותן

עודכן בתאריך 20/4/2020

אחת השאלות שעולה פעמים רבות במהלך חיפוש הדירה היא מה עדיף - דירות חדשות או דירות יד שניה. התשובה, כמו ברוב השאלות הקשורות לקנית דירה, אינה חד משמעית ותלויה במספר גורמים והעדפות שלכם. ריכזנו את העיקריות שלהן כאן עבורכם, מתוך הפרק חדש או יד שניה - במדריך לרכוש דירה בלי להיפגע.

דירות יד שניה: גדולות, בטוחות וממוקמות באיזורים מבוססים

דירות יד שנייה בדרך כלל גדולות יותר מדירות חדשות. שטח דירת 3 חדרים במרכז העיר, לעתים גדול מזה של דירת 4 חדרים חדשה.

דירות למכירה יד שניה, בעיקר בערים הגדולות, נהנות מיתרון המיקום - ברחובות הותיקים שבהם אין כמעט בנייה חדשה. מדובר באיזורים מבוססים, בהם יש כבר מוסדות חינוך, מרכזי קניות וכו' ואתם לא תלויים בהבטחות ובעמידה בזמנים של הקבלנים בשכונות החדשות.

יד שניה דירות בטוחות יותר

הבטחון: בהנחה שאתם מבצעים את כל הבדיקות ומבטיחים את עצמכם, רכישת דירת יד שנייה בטוחה יותר. הבית כבר בנוי, אין חשש מאיחור במסירה או מכך שהקבלן ימלט עם הכסף ובלי לבצע את הבנייה. בצד השלילי - דירות יד שניה עלולות להכניס אתכם להרפתקאת שיפוצים יקרה יותר מהמתוכנן, כאשר יתגלו ליקויים נוספים תוך כדי העבודה.

מחפשים דירות יד שניה? חלק גדול מהמחפשים באינטרנט פונים היום לאחד מהלוחות הגדולים, למשל באתר יד 2 דירות אפשר למצוא כמובן מלאי גדול של דירות למכירה, כמו גם לוח הומלס, וין וין של ידיעות ואחרים. אבל, הדרך הנוחה ביותר לחפש דירות יד 2 היא במקום מרוכז אחד - שממנו אפשר לגלוש למספר רב של אתרים ובכך לכסות את השטח כולו. לחצו כדי לצפות באלפי דירות למכירה - מכל הלוחות המובילים - בעמוד המרוכז של האתר.

מתעניינים במחירי דירות יד שנייה? לחצו וצפו בעסקות מתוך מחירון דירות של האתר

רכישת דירה חדשה מקבלן: האיכות, קלות השינויים וגם האבזור

סטנדרט הבנייה עולה ואיכות החומרים הולכת ומשתפרת במשך השנים. לעומת זאת, בביניינים יד שניה דירות סובלות מפגעי הזמן. כמו מכוניות, טלוויזיות ומוצרים אחרים גם בתים מתיישנים - הצינורות מתפוצצים, הטיח מתקלף, הקירות החיצוניים משחירים ואלה מחייבים שיפוצים בעלות של אלפי דולרים. ואולם, חשוב לזכור כי גם דירה חדשה אינה מבטיחה איכות ואתם עלולים למצוא בה ליקויי בנייה.

מעלית בקומה השלישית - בבנייה החדשה לא תמצאו דירה בקומה שלישית בלי מעלית. כאשר תקנו דירות יד שניה, בביניינים הישנים אפשר למצוא דירות כאלה גם בקומה הרביעית. התקנת המעלית יקרה וגם ההליך עצמו מורכב.

שינויים ושיפוצים - קל יותר לעשות כמובן כאשר הדירה נמצאת עדיין בשלבי בנייה. באופן כללי גם עלות השיפוץ בדירות החדשות נמוכה משמעותית מאשר בדירות ישנות. לחצו כדי לצפות באלפי דירות חדשות למכירה מקבלן

משפרים דיור? כנסו גם למדריך למוכרי דירה
חוששים לקבל דירה מנוזלת? כנסו למדריך לבדק בית
לרכוש דירה או לשכור
המשכנתה
לעבור או לשפץ
המחיר האמיתי של הדירה
קבוצת רכישה
דרכים להוזלת מחיר הדירה
דברים שחשוב לדעת על המתווך
אמת בפרסום
לרכוש או לבנות לבד
דירה חדשה או יד שנייה
דירה בקומה גבוהה או נמוכה
קבלת דירה ללא ליקויים
גודל הדירה - מה מתאים לכם
מס רכישה - דרכים להקטנתו
יתרונות או מפגעים
במרכז או בפריפריה
דירה כהשקעה
למי מודיעים על הכתובת החדשה
מחשבון משכנתא
ביטוח דירה
הכל על ביטוח משכנתא
מה חשוב לבדוק וגם - קבלו הצעה מיוחדת!