מתוך "לרכוש דירה בלי להיפגע" - המדריך השלם לרוכשי דירות בישראל

מתי משלמים דמי תיווך קניית דירה ומהי עמלת תיווך מקובלת

עודכן בתאריך 20/4/2020

אם אתם רוכשים דירה - בעיקר דירת יד שניה, רוב הסיכויים שגם אתם שאלתם את עצמכם - מתי משלמים דמי תיווך קניית דירה, מהם דמי תיווך מקובלים ומה זה הגורם היעיל בעסקת תיווך. בישראל על פי ההערכות השונות יש למעלה מעשרת אלפים מתווכים, הפזורים באלפי משרדי תיווך. כל מי שהולך ברחובות הראשיים של הערים הגדולות בישראל שואל את עצמו לעתים האם יש מספיק דירות למכירה לכל אותם משרדי תיווך נכסים המקיפים אותו.

חלק מהם הצליח להוציא שם רע לענף כולו. בשנים האחרונות פועלים הרבה יותר מתווכים מאשר בעבר, בין היתר בשל מבחני ההסמכה הקלים. מבחני ההסמכה הם תוצאה של מיסוד הענף בסוף שנות ה- 90', המחייב כל מצטרף לענף להירשם אצל רשם המתווכים בתור מתווך רשום.

למרות הרתיעה הטבעית מפניה למתווכים בשל חוסר הרצון לשלם את דמי התיווך, ישנם אזורים, בעיקר במרכז הארץ, שבהם תתקשו מאוד לרכוש דירות יד שנייה שאינם דרך תיווך. קריאה של הטיפים המופיעים בעמוד זה ושמירה על הכללים המוזכרים בהם, יאפשרו לכם להנות משירותי תיווך ולהמנע ממלכודות ומעליות מיותרות.

מהי עמלת תיווך מקובלת

מתי משלמים דמי תיווך למשרד התיווך?

מתי משלמים דמי תיווך קניית דירה ומהי עמלת תיווך מקובלתמרבית המתווכים בישראל פועלים מתוך משרדי תיווך. חלק גדול מהמשרדים הם משרדים עצמאיים - מקומיים, הפועלים ומתמחים בישוב אחד, אבל בישראל פועלות גם כמה רשתות תיווך גדולות. הבולטות שבהן הן רשת אנגלו סכסון הותיקה ורשת רימקס שעשתה עליה מוצלחת לישראל באמצע שנות ה- 90'.

בנוסף לאלה, יש כמה רשתות תיווך נוספות, כמו אל הנכס, סנצ'ורי 21 וכמה רשתות קטנות יותר.

מתווך הנמנה על רשת תיווך גדולה, יקפיד לציין בפניכם את היתרון הגדול שיש לכם כאשר אתם מגיעים לרשת גדולה, שהוא בעיקר מערכת המידע וחלוקת המידע בין המשרדים השונים של הרשת, אשר יכולים לסייע לכם למצוא דירות מתוך מאגר גדול יותר.

אבל, למען האמת, שאין הבדל של ממש. רשתות תיווך כמו משרדי תיווך עצמאים כפופים לאותם חוקים ותקנון. בנוסף, משרדי תיווך עצמאים פועלים גם הם פעמים רבות בשיתוף פעולה עם משרדים אחרים. מעבר לכך - בעידן האינטרנט, המידע נגיש לכולם.

משפרים דיור? כנסו גם למדריך למוכרי דירה
חוששים לקבל דירה מנוזלת? כנסו למדריך לבדק בית
לרכוש דירה או לשכור
המשכנתה
לעבור או לשפץ
המחיר האמיתי של הדירה
קבוצת רכישה
דרכים להוזלת מחיר הדירה
דברים שחשוב לדעת על המתווך
אמת בפרסום
לרכוש או לבנות לבד
דירה חדשה או יד שנייה
דירה בקומה גבוהה או נמוכה
קבלת דירה ללא ליקויים
גודל הדירה - מה מתאים לכם
מס רכישה - דרכים להקטנתו
יתרונות או מפגעים
במרכז או בפריפריה
דירה כהשקעה
למי מודיעים על הכתובת החדשה
מחשבון משכנתא
ביטוח דירה
הכל על ביטוח משכנתא
מה חשוב לבדוק וגם - קבלו הצעה מיוחדת!