מתוך "לרכוש דירה בלי להיפגע" - המדריך השלם לרוכשי דירות בישראל

דירה בתל אביב או בית בגליל: היכן כדאי לקנות דירה

עודכן בתאריך 20/4/2020

דירת חדר בלב תל אביב או אולי בית עם גינה בפרדס חנה? דירה בירושלים או בית בגליל, ויש כמובן עוד הרבה אפשרויות נוספות בין שתי הקצוות. מתוך הפרק המלא במדריך לרכוש דירה בלי להיפגע.

מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מוכיחים את מה שרובינו יודעים: ככל שמתרחקים מלב המטרופולין המחיר יורד. אחד המחקרים שנערכו במטרופולין תל אביב קבע כי המחיר הוא פונקציה של המרחק מכיכר המדינה בתל אביב. כלומר, ככל שהתרחקו מהכיכר צפונה, דרום או מזרחה, המחיר ירד.

כיום יש כבר ניצנים של שינוי בתאוריה. יותר אנשים עובדים מהבית - וזה עוד לפני שנלמד את אפקט הקורונה. לאותם עובדים מהבית חשוב חות לגור קרוב למקום העבודה. גם השימוש ברכבת עשה שירות מצויין לכמה ישובים פרבריים שבשל המסילה, התקרבו צמצמו את הפער מהמרכז - בזמן הנסיעה וברמות המחירים.

אבל בינתיים, מרבית השוק עדיין נוהג לפי הכללים הישנים ולכן אם יש לכם סכום כסף, נניח 1.5 מיליון שקל, אתם צריכים להחליט אם להשקיע אותו בדירת 2 חדרים יוקרתית בצפון או מרכז תל אביב, בדירת גן בת 6 חדרים במודיעין או אולי בבית פרטי צמוד קרקע בישוב כמו פרדס חנה.

גם בתוך העיר יש הבדלי מיקום

אם מה שחשוב לכם זו דירה גדולה - למשל, יש לכם משפחה גדולה או שאתם זקוקים לחדר נוסף לצורך הקמת משרד בבית, כדאי לשקול ברצינות את חלופת הפריפריה. גם אם מה שחשוב לכם זה שטחים ירוקים ושדות שבהם יוכלו הילדים לבלות את אחר הצהריים, התשובה אינה מרכזי הערים הגדולות.

אם אתם מתחילים לעבוד ב- 9 בבוקר במרכז תל אביב, ואין דבר השנוא עליכם יותר מהפקק, מן הסתם תבחרו מקום שהדרך ממנו לעבודה, ובחזרה, אינה אורחת יותר מ- 20 דקות או חצי שעה.המיקום חשוב כמובן גם בתוך העיר עצמה. האם חשוב לכם לגור ליד מוסדות החינוך כדי שהילדים יוכלו להגיע לשם בכוחות עצמם, האם חשוב לכם לגור ליד איזור מסחרי, בסמיכות לבית כנסת, או שמה שחשוב לכם יותר זה דוקא מרכזי בילוי בסמוך.

השורה התחתונה

בשורה התחתונה גם כיום, ככל שתתרחקו מלב המטרופולין, תוכלו להרשות לעצמכם הרבה יותר מטרים רבועים. אבל, חשוב לזכור שהבחירה לא חייבת להיות קיצונית, כלומר דירת חדר בלב העיר או וילה על דונם בערבה. את 1.5 מיליון השקלים, או כל סכום אחר שיש לכם, אפשר להוציא בחלופות שונות. למשל, דירת 3 חדרים בהרצליה, דירת 4 חדרים בנתניה, או אולי 5 חדרים ברחובות.

משפרים דיור? כנסו גם למדריך למוכרי דירה
חוששים לקבל דירה מנוזלת? כנסו למדריך לבדק בית
לרכוש דירה או לשכור
המשכנתה
לעבור או לשפץ
המחיר האמיתי של הדירה
קבוצת רכישה
דרכים להוזלת מחיר הדירה
דברים שחשוב לדעת על המתווך
אמת בפרסום
לרכוש או לבנות לבד
דירה חדשה או יד שנייה
דירה בקומה גבוהה או נמוכה
קבלת דירה ללא ליקויים
גודל הדירה - מה מתאים לכם
מס רכישה - דרכים להקטנתו
יתרונות או מפגעים
במרכז או בפריפריה
דירה כהשקעה
למי מודיעים על הכתובת החדשה
מחשבון משכנתא
ביטוח דירה
הכל על ביטוח משכנתא
מה חשוב לבדוק וגם - קבלו הצעה מיוחדת!