מתוך "לרכוש דירה בלי להיפגע" - המדריך השלם לרוכשי דירות בישראל

גודל הדירה: כמה חדרים אתם צריכים באמת

עודכן בתאריך 20/4/2020

אחד הצעדים שמתגלה לרוכשים לעתים כשגיאה, הוא 'הליכה' על דירה גדולה מדי, זאת מכיוון שהמצאו דירה במחיר מציאה, או בשל הרצון להמנע ממעבר דירה בעתיד. ריכזנו את העיקריות שלהן כאן עבורכם, מתוך הפרק המלא במדריך - לרכוש דירה בלי להיפגע.

אין צורך להדחק

לקניית דירה או בית בגודל המתאים לכם יש חשיבות רבה מבחינה כלכלית והן בשל איכות החיים ביום יום. למשל, דירה קטנה מדי עללה לגרום לכם לתחושת מחנק. אם אין לכם כסף לרכישה, עדיף להמתין, לשכור בשלב זה דירה בגמרווחת יותר ולהמתין לימים שבהם תוכלו להרשות לעצמכם את העיסקה.

המחיר של דירה גדולה מדי

אבל כמובן שגם רכישת דירה גדולה מדי היא טעות מכמה טעמים. ראשית, גם אם מצאתם דירה במחיר אטרקטיבי, תגלו שאתם משלמים על הדירה ביום יום. שעלות האחזקה גבוהה יותר, הניקיון מתיש יותר וגם החדר המיותר יהפוך למחסן. ויותר מכך, אף אחד לא יכול להבטיח לכם שבעוד 5 שנים תרוויחו פי 2 ויהיו לכם 3 ילדים, בדיוק לפי התוכנית..

מתי בכל זאת ללכת על בית גדול

כמובן שיש מספר מקרים בהם כדאי לחרוג מהכלל ולרכוש בכל זאת את הדירה הגדולה. זאת אם הדירה מוצעת במחיר שהוא בודאות מחיר מציאה. נניח 20 או 30 אחוז מתחת למחיר דירות דומות באיזור. בנוסף, אם אתם משוכנעים שתזדקקו לדירה גדולה בתוך פרק זמן קצר, נניח בשל סיום לימודים ופתיחת משרד בבית, אפשר לחרוג, שכן עלות המעבר תהיה גדולה מדמי האחזקה בתקופה שבה החדר מיותר: המוביל, ההליך המייגע של חיפוש דירה ומכירה וכמובן מס הרכישה היקר.

משפרים דיור? כנסו גם למדריך למוכרי דירה
חוששים לקבל דירה מנוזלת? כנסו למדריך לבדק בית
לרכוש דירה או לשכור
המשכנתה
לעבור או לשפץ
המחיר האמיתי של הדירה
קבוצת רכישה
דרכים להוזלת מחיר הדירה
דברים שחשוב לדעת על המתווך
אמת בפרסום
לרכוש או לבנות לבד
דירה חדשה או יד שנייה
דירה בקומה גבוהה או נמוכה
קבלת דירה ללא ליקויים
גודל הדירה - מה מתאים לכם
מס רכישה - דרכים להקטנתו
יתרונות או מפגעים
במרכז או בפריפריה
דירה כהשקעה
למי מודיעים על הכתובת החדשה
מחשבון משכנתא
ביטוח דירה
הכל על ביטוח משכנתא
מה חשוב לבדוק וגם - קבלו הצעה מיוחדת!