לפרטים ולרכישת המדריך חזרה לעמוד הבית
לוחות כתוב לנו ארכיון TheMarker פורום מדור משפטי המדריך הטבות והנחות עמוד הבית
פראג צ'כיה - לא רק לגלמים אוקטובר 2005

במרחק 3 שעות טיסה מישראל, אפשר לרכוש נכסים במחירים נוחים יחסית ולהנות מאוירה של אחת הערים היפות באירופה

זיו מאור

בירת צ'כיה, פראג, היא בעיני רבים אחת מהערים היפות בעולם: ביניינים מרשימים מתקופת ימי הביניים, רובע עתיק, גשר מפורסם וכמובן גם רובע יהודי. זאת מבלי לדבר על חיי התרבות והלילה, הבירה המקומית ויוקר המחיה, שמאז ההצטרפות לגוש היורו כבר לא זול כשהיה, אבל עדיין לא מתקרב למחירי פריז או לונדון.

פראג נחשבה בסוף שנות ה- 90' ובראשית המאה ה- 21, גם ליעד נדל"ני מועדף על משקיעים ישראלים בכל הרמות: מאנשים פרטיים שביקשו להחזיק בנכס מניב קטן והאמינו שהשוק בפראג יעניק את התשובה ועד לחברות בנייה גדולות ויזמים שנכנסו לפעילות בכל מרכז ומזרח אירופה.

התנועה של המשקיעים הזרים – לא רק מישראל, הביאה לעליית מחירי הדירות והנכסים בעיר. בחלק מהאיזורים המחירים עומדים בכבוד בסטנדרט מערב אירופאי.

70 מ"ר במרכז העיר תמורת 150 אלף יורו

מי שרוצה לרכוש דירה בכמה עשרות אלפי דולרים, צריך להתרחק ממרכז העיר. ברובע פראג 5 לדוגמא, אפשר לרכוש דירה בת חדר שינה אחד, 48 מ"ר סך הכל, תמורת 65 אלף דולר. הדירה ממוקמת בבניין שהיה בעברו וילה גדולה והוסב לבניין בן 12 יחידות דיור.

באותו הבניין מוצעת גם דירת 5 חדרים בת 175 מ"ר, תמורת 265 אלף דולר. לדירה יש גם מרפסת בת 22 מ"ר. הוילה עצמה בגימור גבוה – חלונות עץ, חימום גז נפרד לכל דירה, חניה תת קרקעית ושמירה של 24 שעות.

דירת 2 חדרים בת 70 מ"ר במרכז העיר – באיזור פראג 1, הכוללת גם מרפסת של 40 מ"ר, מוצעת למכירה תמורת 150 אלף יורו. הדירה – בקומה הראשונה, היא משופצת, עם ריצוף פרקט, חניה בחצר ומעלית.

תמורת 310 אלף יורו, אפשר לרכוש דירה בת 2 חדרי שינה, בגודל של 115 מ"ר, באיזור פראג 2.  הבניין שופץ לפני 8 שנים. הדירה ממוקמת בקומה הרביעית. בבניין יש חניה תת קרקעית והוא סמוך לתחנות רכבת תחתית.  

במחיר של מיליון יורו תוכלו להיות בעליה הגאים של דירת יוקרה באיזור פראג 1, בסמוך לנהר. שטח הדירה 250 מ"ר, היא ממוקמת בבניין בן 6 דירות, לכולן חימום גז עצמאי. בבניין שמירה 24 שעות ביממה, והוא נהנה גם מנוף לטירת פראג.

הכותב הוא בעל טור בנושא במוסף הנדל"ן של עיתון הארץ
חזרה לשער 'בית בחו"ל'
48 מ"ר ברובע 5, 65 אלף דולר
2 חדרים בפראג 2, תמורת 310 אלף יורו
דירת יוקרה ליד הנהר במיליון יורו
 
מדריך למשקיע בארה"ב
מחשבון תשואה
איי איטליה
ג'מאיקה
סרי לנקה
רודוס, יוון
ליסבון, פורטוגל
לונדון, אנגליה
וינה, אוסטריה
קאדיס, ספרד
דרום מערב צרפת
ארנהיים, הולנד
קלגארי, קנדה
מיאמי, פלורידה
ברוקלין, ניו יורק
בנגור מיין, ארה"ב
לה חולה, סן דייגו
בודרום, תורכיה
פנמה
קוסטה ריקה
פראג, צ'כיה
בורה בורה וטהיטי
איים בעולם
לוקסמבורג
סינגפור
הלסינקי, פינלנד
לימפופו, דרום אפריקה
אודות & תודות | כתוב לנו | פרסם באתר | הרשמה למבצעים | לקניית המדריך לרכישת דירה |