לפרטים ולרכישת המדריך חזרה לעמוד הבית
לוחות כתוב לנו ארכיון TheMarker פורום מדור משפטי המדריך הטבות והנחות עמוד הבית
קלגארי - הצד הקנדי של הרי  הרוקי  יולי  2005

בישוב הפריפריה הקנדי גרים 900 אלף תושבים, לכן גם אפשרויות הבילוי קרובים יותר לאלה של מטרופולין

זיו מאור

קלגארי היא אחת הערים הגדולות והיפות במערב קנדה, באזור הרי הרוקי. העיר, בת כ- 900 אלף תושבים, נהנית מקרבה למסלולי סקי, שבילי אופניים הרריים וגם אפשרויות לטרקים רגליים. בנוסף, המבקרים בעיר יכולים ליהנות גם ממשחק הוקי קרח של ליגת ה- NHL.

החסרון העיקרי למי שמגיע מישראל, אם מתעלמים ממרחק הטיסה, הוא מזג האוויר. בעוד שבקיץ הטמפרטורות נעות במשך היום סביב 25 מעלות, בחורף, בחודשים דצמבר עד פברואר, הן צונחות לעתים אל מתחת ל- מינוס 20 מעלות צלזיוס.

למרות ההתפתחות של העיר, מיקומה – בסופו של דבר בפריפריה של צפון אמריקה, מאפשר במקרים רבים רכישת בתים עירוניים מרווחים על מגרש קטן, במחירי פרדס חנה או נס ציונה.

בית עם גינה בפרבר

לדוגמא, במחיר של 294 אלף דולר קנדי (שהם כ- 245 דולר אמריקאי. דולר קנדי הוא 82 סנט אמריקאי, כל המחירים כאן הם בדולרים קנדיים), מוצע בית פרברים טיפוסי, בשכונת אוורגרין השקטה, עם משטח דשא בחזית, 2 קומות, חניה מקורה ושטח בנוי של כ- 160 מ"ר. הבית, בן שנתיים, כולל 3 חדרי שינה, אח הפועלת על גז, חיפוי רצפה בגימור מייפל וקרבה למרכז מסחרי.

ב- 324 אלף דולר, בשכונת גלן איגלס, מוצע בית בן 4 חדרי שינה בשני מפלסים. הבית שנבנה בשנת 1998, הוא בשטח בנוי של 190 מ"ר. כמו מרבית הבתים גם הוא נהנה מחניה כפולה מקורה (שהרי לא ממש נעים לחנות ברחוב בחורף הקפוא). לבית יש גם מרתף והוא מוקף בגדר.

במחיר של 430 אלף דולר, אפשר לרכוש בית בן 190 מ"ר בריצ'מונד. לבית 2 קומות וכן עליית גג מסודרת היכולה לשמש כיחידה נפרדת.

בית בן 3 מפלסים, מאובזר, בקרבת מסלול גולף יוקרתי, מוצע תמורת 650 אלף דולר. לבית יש חימום ומיזוג מרכזי, מרתף, קירבה לתחבורה ציבורית, חניה נוספת לצד הבית, מעבר החניה המקורה המסורתית וסיפון עץ גדול.

כמובן שגם בקלגארי גרים מיליונרים. רבים מהם באספן וודס שבמחוז C. בית אחד כזה מוצע למכירת תמורת 2.2 מיליון דולר קנדים – כאמור "רק" 1.8 מיליון דולר אמריקאים. הבית שבנייתו הושלמה רק ב- 2005, כולל 4 חדרי שינה, 6 חדרי אמבטיה, מיזוג מרכזי, והכל בשני מפלסים הכוללים 350 מ"ר בנוי. לבית יש כמובן גם חצר גדולה עם שביל גישה בחזית ומגרש בגודל של כדונם.

הכותב הוא בעל טור בנושא במוסף הנדל"ן של עיתון הארץ
חזרה לשער 'בית בחו"ל'
2 קומות ו- 160 מ"ר בנוי ב- 294 אלף ד'
4 חדרים שינה ב- 324 אלף ד'
190 מ"ר בריצ'מונד, 430 אלף ד'
3 מפלסים ליד מסלול גולף, 650 אלף ד'
350 מ"ר על דונם באספן וודס, 2.2 מיליון ד'
 
מדריך למשקיע בארה"ב
מחשבון תשואה
איי איטליה
ג'מאיקה
סרי לנקה
רודוס, יוון
ליסבון, פורטוגל
לונדון, אנגליה
וינה, אוסטריה
קאדיס, ספרד
דרום מערב צרפת
ארנהיים, הולנד
קלגארי, קנדה
מיאמי, פלורידה
ברוקלין, ניו יורק
בנגור מיין, ארה"ב
לה חולה, סן דייגו
בודרום, תורכיה
פנמה
קוסטה ריקה
פראג, צ'כיה
בורה בורה וטהיטי
איים בעולם
לוקסמבורג
סינגפור
הלסינקי, פינלנד
לימפופו, דרום אפריקה
אודות & תודות | כתוב לנו | פרסם באתר | הרשמה למבצעים | לקניית המדריך לרכישת דירה |