לפרטים ולרכישת המדריך חזרה לעמוד הבית
לוחות כתוב לנו ארכיון TheMarker פורום מדור משפטי המדריך הטבות והנחות עמוד הבית
איי איטליה - האיים של חצי האי  נובמבר  2005

גם אם אינם ידועים כמו אלה של השכנה יוון, סביב חופי איטליה ובמפרציה, ישנם עשרות רבות של איים, אחד מהם יכול להיות שלכם..

זיו מאור

החלום הרטוב של ישראלים רבים הוא בית באיטליה, רצוי באיזור טוסקנה. אבל לאיטליה יש שפע של איזורים וגם נכסים מגוונים. לדוגמא, סביב חצי האי, פזורים גם איים רבים שחלקם מוצעים למכירה – בדומה לשכנות יוון וקרואטיה.

ריכוז אחד של איים, תמצאו באיזור הלגונה של ונציה. אחד החסרונות של האיים שם הוא רמת המחירים הגבוהה. זאת בשל הביקוש לאיזור. לדוגמא, אי מעוגל בן כ- 8 דונם, מוצע למכירה תמורת 4.5 מיליון דולר. האי במרחק של 5 דקות הפלגה מכיכר סן מרקו. הבית המרכזי המפואר של האי, נבנה במאה ה- 18. הבית, והמבנים הנוספים, צופים על העיר ומוקפים בגנים מטופחים. על פי האתר  המציע את האי למכירה, עסקה למכירתו עומדת להסגר בימים אלה.

יש גם איים ב- 300 אלף דולר

אם אחרתם את הרכבת, בלגונה של ונציה, מוצע אי נוסף בן 30 דונם. המוכר לא נקב במחיר, אלא מחכה להצעות. האי כולל כרם קטן ופיתוח תשתיות ברמה גבוהה כולל קווי טלפון וחשמל ישירות מהעיר. הווילה המרכזית של האי שופצה בצורה מלאה בשנת 1989 ויכולה לארח עד 20 אנשים בנוחות. המרחק מקתדרלת טורצ'לו בונציה – 10 דקות הפלגה בלבד. 15 דקות יביאו אתכם עד לשדה התעופה.

אי קטן ומן הסתם זול יותר, הוא האי וולפרה – בגודל של 3 דונם. במחיר של כ- 320 אלף דולר, תיהנו מגישה קלה לעיר, עצים שנטעו לפני כ- 30 שנה ובית עץ קטן – בגודל של 60 מ"ר. את המים באי אפשר לקבל באמצעות באר בעומק של 150 מ"ר. החשמל מיוצר באמצעות גנראטור גז.

אם שיטפון התיירים של ונציה והקרבה לחוף, מוציאים לכם את החשק להתגורר באזור, ישנן גם חלופות נוספות וזולות משמעותית לדוגמא, כמה עשרות קילומטרים משם, בצד השני של הים האדריאטי, לאורך חופי קרואטיה.

ישנן חלופות אחרות גם לאורך המגף האיטלקי. דוגמה מצויינת הוא האי סנטו סטפנו, מדרום לרומא, המוצע למכירה במחיר הסמלי של 20 מיליון יורו. האי, 150 קילומטרים ממערב לנאפולי, במפרץ גאטה, הוא חלק מקבוצת איים. האי עצמו הוא בגודל של 250 דונם. המבנה המרכזי, בצידו הצפון מזרחי, הוא בצורת פרסה וממוקם מעל מצוק. הוא הוקם בסוף המאה ה- 18 ושימש במקור כבית כלא. באי אפשר למצוא גם כנסיה ו- 16 מבנים נוספים. לדברי המוכר, ניתן לפתח את האי כמיזם תיירותי.

הכותב הוא בעל טור בנושא במוסף הנדל"ן של עיתון הארץ
חזרה לשער 'בית בחו"ל'
30 דונם בלגונה של ונציה, פתוח להצעות
4.5 מיליון דולר, ניתן לשחות לסן מרקו
וילה בטוסקנה
נוף לנפולי, 20 מיליון יורו
מדריך למשקיע בארה"ב
מחשבון תשואה
איי איטליה
ג'מאיקה
סרי לנקה
רודוס, יוון
ליסבון, פורטוגל
לונדון, אנגליה
וינה, אוסטריה
קאדיס, ספרד
דרום מערב צרפת
ארנהיים, הולנד
קלגארי, קנדה
מיאמי, פלורידה
ברוקלין, ניו יורק
בנגור מיין, ארה"ב
לה חולה, סן דייגו
בודרום, תורכיה
פנמה
קוסטה ריקה
פראג, צ'כיה
בורה בורה וטהיטי
איים בעולם
לוקסמבורג
סינגפור
הלסינקי, פינלנד
לימפופו, דרום אפריקה
אודות & תודות | כתוב לנו | פרסם באתר | הרשמה למבצעים | לקניית המדריך לרכישת דירה |