לפרטים ולרכישת המדריך חזרה לעמוד הבית
לוחות כתוב לנו ארכיון TheMarker פורום מדור משפטי המדריך הטבות והנחות עמוד הבית
הלסינקי פינלד - עיר חוף קרה  אפריל  2005

בתי קפה, חוף, בתים עתיקים, ואם קצת קר - יש סאונה

זיו מאור

למרות שעל המפה פינלנד נראית כלואה משהו בחצי האי הסקנדינבי, בין שבדיה לרוסיה – מדינות ששלטו בה כל אחת בתורן, עד שנת 1917, הרי שזו אחת המדינות המרווחות באירופה, עם שטח של 340 אלף קמ"ר – פי 17 משטחה של ישראל, שבהם אפשר למצוא כ- 5 מיליון תושבים.

למי שלא אכפת לקפוץ למים בטמפרטורות נמוכות במיוחד, פינלד היא גן עדן, עם 1,250 קילומטרים של קו חוף ו- 60 אלף אגמים. הפינים כידוע מצאו את הפתרון לבעיה – הסאונה.

עיר הבירה הלסינקי, ממוקמת בנקודה הקרובה ביותר ליבשת – על החוף, בדרום המדינה. אולי זו הסיבה שהיא הצליחה לרכז בתוכה כ- 820 אלף פינים. למרות הריחוק היחסי, הלנסנקי הופכת בשנים האחרונות ליעד טיולים פופולרי, בעיקר לאירופאים המחפשים עיר נעימה, עם רוח ים, בתי קפה, ככרות, בתים עתיקים והעדר גורדי שחקים מנוכרים.

מחירי הדירות והבתים כבר מיישרים קו במהירות עם גוש היורו, שפינלד הצטרפה אליו בשנת 1999. כלומר, קשה למצוא מציאות. מצד שני, גם אין מלאי גדול של בתי יוקרה כמו בבירות אירופאיות אחרות.

124 אלף יורו בשביל 64 מ"ר ושמש של אחר הצהריים

עבור דירה קטנה וישנה – 32 מ"ר שנבנו בשנת 1941, תידרשו לשלם 97 אלף יורו. לדירה יש הסקה, חדרון אמבטיה משופץ, והיא מוארת. הדירה ממוקמת בקומה השניה והאחרונה.

במחיר של 124 אלף יורו, מוצעת למכירה דירת 3 חדרים קטנה, 64 מ"ר, הממוקמת בקומה השניה בבית דירות ארוך בן 3 קומות. כמו מוכרים רבים בפינלנד גם כאן מציינים בדיוק באיזו שעה אפשר להנות מאור השמש. כאן מדובר בדירה הנהנית משמש של אחר הצהריים. יש לה רצפת פרקט, חימום מרכזי, נוף ליער וכן קירבה לתחנת הרכבת ולמרכז מסחרי.

דירת 3 חדרים, בשטח של 90 מ"ר באחד מפרברי העיר, מוצעת למכירה תמורת 168 אלף יורו   ועוד כ- 20 אלף יורו מסים. הדירה היא בבניין בן 4 קומות שנבנה לפני 4 שנים. יש לה מרפסת וחדר אמבטיה אחד.

במחיר של 225 אלף יורו, תוכלו לקבל את הבעלות על בית פרטי קטן המזכיר יותר בקתה – בשטח של 110 מ"ר. לבית, הבנוי בשתי קומות, יש חימום רצפתי, 2 חדרי אמבטיה, אח, חדר שמש לארוחות הבוקר ושטח אדמה – או אולי משטח שלג – בגודל של 1200 מ"ר.

הכותב הוא בעל טור בנושא במוסף הנדל"ן של עיתון הארץ
חזרה לשער 'בית בחו"ל'
32 מ"ר עם הסקה, 97 אלף יורו
3 חדרים, 90 מ"ר, 168 אלף יורו
בקתה עם חימום רצפתי, 225 אלף יורו
 
מדריך למשקיע בארה"ב
מחשבון תשואה
איי איטליה
ג'מאיקה
סרי לנקה
רודוס, יוון
ליסבון, פורטוגל
לונדון, אנגליה
וינה, אוסטריה
קאדיס, ספרד
דרום מערב צרפת
ארנהיים, הולנד
קלגארי, קנדה
מיאמי, פלורידה
ברוקלין, ניו יורק
בנגור מיין, ארה"ב
לה חולה, סן דייגו
בודרום, תורכיה
פנמה
קוסטה ריקה
פראג, צ'כיה
בורה בורה וטהיטי
איים בעולם
לוקסמבורג
סינגפור
הלסינקי, פינלנד
לימפופו, דרום אפריקה
אודות & תודות | כתוב לנו | פרסם באתר | הרשמה למבצעים | לקניית המדריך לרכישת דירה |