לפרטים ולרכישת המדריך חזרה לעמוד הבית
לוחות כתוב לנו ארכיון TheMarker פורום מדור משפטי המדריך הטבות והנחות עמוד הבית
פנמה, מרכז אמריקה - יוקרה לאורך החוף ספטמבר 2005

המדינה בת 3 מיליון התושבים היא לא רק התעלה המפורסמת

זיו מאור

פנמה מוכרת בעולם בעיקר בזכות התעלה שחוצה את המדינה הצרה לשניים ומאפשרת מעבר מהאוקינוס האטלנטי, דרך הים הקריבי, אל האוקיינוס השקט. 3 מיליון תושבים מתרווחים בפנמה על שטח הגדול פי 4 ממדינת ישראל ונהנים מאקלים טרופי, מחופים אקזוטיים, אתרי צלילה ונופים שאינם זוכים לכמות גדולה של תיירים יחסית למדינות האחרות באיזורה.

מרבית תושבי פנמה גרים לאורך רצועת החוף הדרומי – הפונה לאוקיינוס השקט. שם גם ממוקמת הבירה – פנמה סיטי, המשתרעת על רצועת חוף של 8 קילומטרים, בסמוך לתעלה.

התוצר לנפש במדינה הוא כ- 7,000 דולר לנפש, כלומר, כשליש מהתוצר לנפש בישראל. אבל, כמו במדינות רבות באמריקה הלטינית, יש לצד שכונות עוני איזורים יוקרתיים שבהם אפשר למצוא בתים במאות אלפי דולרים ולעתים גם במיליונים.

דירות יוקרה במרכז העיר

דירות בפרויקט מגורים יוקרתי, על קו החוף, מציע מספר דירות חדשות במחיר של החל מ- 110 אלף דולר. במחיר זה תוכלו לרכוש דירה בגודל של 130 מ"ר. ב- 158 אלף דולר תוכלו לקבל באותו פרויקט דופלקס בן 180 מ"ר. הפרויקט עצמו כולל חניה תת קרקעית, שומר בלובי במשך 24 שעות ביממה, גלאי עשן ואפשרות לרכישת מחסנים.

לאורך החוף יש מבחר רב של דירות במחירים דומים, אבל מי שמתעקש יכול למצוא גם כמה מגדלי יוקרה עם מחירים שונים לגמרי: לדוגמא, בלב העיר, בצמוד לפארק גולף, מוצעת דירה בפרויקט שטרם הושלם, במחיר של 630 אלף דולר.   הדירה, בשטח של 550 מ"ר בנוי, בקומה ה- 33 של הפרויקט, כוללת 4 חדרי שינה, 4.5 חדרי אמבטיה, גימור מפואר וכמובן נוף מרהיב.

בית גדול – 520 מ"ר בנוי בשתי קומות, על מגרש של 630 מ"ר, מוצע למכירה תמורת 580 אלף דולר. לבית יש 4 חדרי שינה, מרפסת גדולה עם ג'קוזי, 2 מקומות חניה וחיפוי עץ טיק בבית כולו. הבית נבנה בשנת 2002.

בפונטה פאיטילה, אחת משכונות היוקרה בעיר, מוצע למכירה ב- 850 אלף דולר, בית הממוקם על המצוק מעל הים. הבית, בן 3 מפלסים, הוקם בשנת 1980. יש לו 3 חדרי שינה, 3.5 חדרי אמבטיה ו- 3 מקומות חניה. לבית יש גם חדרי עובדים ושטחו הבנוי הוא כ- 480 מ"ר. לדברי המוכר הוא זקוק לשיפוצים קלים.

הכותב הוא בעל טור בנושא במוסף הנדל"ן של עיתון הארץ
חזרה לשער 'בית בחו"ל'
מבט על הבירה. איזורי עוני ליד שכונות יוקרה
בית חדש גדול במיוחד, 580 אלף דולר
500 מ"ר מעל המצוק, 850 אלף דולר
 
מדריך למשקיע בארה"ב
מחשבון תשואה
איי איטליה
ג'מאיקה
סרי לנקה
רודוס, יוון
ליסבון, פורטוגל
לונדון, אנגליה
וינה, אוסטריה
קאדיס, ספרד
דרום מערב צרפת
ארנהיים, הולנד
קלגארי, קנדה
מיאמי, פלורידה
ברוקלין, ניו יורק
בנגור מיין, ארה"ב
לה חולה, סן דייגו
בודרום, תורכיה
פנמה
קוסטה ריקה
פראג, צ'כיה
בורה בורה וטהיטי
איים בעולם
לוקסמבורג
סינגפור
הלסינקי, פינלנד
לימפופו, דרום אפריקה
אודות & תודות | כתוב לנו | פרסם באתר | הרשמה למבצעים | לקניית המדריך לרכישת דירה |