לפרטים ולרכישת המדריך חזרה לעמוד הבית
לוחות כתוב לנו ארכיון TheMarker פורום מדור משפטי המדריך הטבות והנחות עמוד הבית
דורדון, דרום מערב צרפת - חביב על הבריטים  יוני  2005

לא רחוק מהגבול הספרדי, איזור דורדון מציע עיירות עם היסטוריה של ימי הביניים ומזג אויר ים תיכוני

זיו מאור

איזור דרום מערב צרפת הפך במהלך השנים למוקד משיכה לתושבי חוץ, רבים מהם בריטים, שחיפשו בית למגורי קבע או לחופשות עם שמש ומזג אויר ים תיכוני. חלקם התמקם באיזור דורדון, סביב העיירה סארלה לה קאנדה, הנחשבת לאטרקציה תיירותית, אפילו בצרפת המשופעת באתרים.

בקיץ העיירה עם רחובות בסגנון ימי הביניים ובתים בצבע חול, עמוסה תיירים. מחוץ לעונה מדובר במקום נעים לשהיה וגם כנקודת יציאה לטיולים לעמק וזר או אפילו לכיוון הפירנאיים – עד אנדורה וספרד.

המחירים של בתי הנופש בכפרי האיזור מלמדים על הביקושים היציבים – מחירים המתחרים גם בערים אירופאיות מרכזיות ויקרות. בדומה לטוסקנה האיטלקית, גם כאן אפשר למצוא מצד שני נכסים זולים – בתים כפריים, בדרך כלל כאלה הזקוקים לשיפוץ מאסיבי.

בית כפרי עם בריכה ב- 345 אלף דולר

ב- 25 אלף יורו, אפשר לרכוש בית קטן בן 2 חדרים באיזור טיביה. הבית, בן קומה אחת, זקוק לשיפוץ, כולל חיבור לחשמל ולמים. יש לו גינה של 30 מ"ר ואסם צמוד עם גג חדש.

ב- 105 אלף יורו, מוצע למכירה קוטג' דו משפחתי, בן 3 חדרי שינה, באיזור שקט עם חשמל, מים, מרתף ואסם צמוד. הבית משתרע על מגרש ירוק של 2 דונם.

במחיר של 345 אלף דולר, נמכר בית כפרי בן 5 חדרי שינה, 2 חדרי אמבטיה, בריכת שחיה וחניה משולשת. הבית, משופץ ברמה גבוהה, משתרע על 2 קומות וכולל חימום נפט מרכזי.

באחת העיירות הקטנות בסביבה, על שפת נחל, מוצע למכירה בית ששימש במקור כטחנת מים. המוכרים דורשים עבור הבית, ששטחו 260 מ"ר, 550 אלף יורו. לבית יש גם שני חדרי אמבטיה, דרך גישה וחניה והכל על מגרש של 24 דונם.

ב- 730 אלף דולר תוכלו כבר לקבל בית משופץ מהמאה ה- 19, הכולל גם אורווה, 5 חדרי שינה, 3 חדרי אמבטיה,  עליית גג של 75 מ"ר ושטח של 75 דונם. שטח הבית כולל גם אגם עם דגים, בשטח של 8.5 דונם ושטח מיוער בן 20 דונם.

אם יש לכם 1.6 מיליון יורו להוציא, תוכלו להיות הבעלים של שאטו (טירה) במרחק של 20 קילומטרים בלבד ממרכז סארלה. השאטו כולל 19 חדרי שינה, 12 חדרי אמבטיה ושירותים, והכל על שטח של 80 דונם. המגדל המרכזי של הטירה נבנה במאה ה- 12, האגף במאה ה- 14 והיתרה במאה ה- 17. הטירה כוללת כמובן גם בריכה, אורוות וגנים.   

הכותב הוא בעל טור בנושא במוסף הנדל"ן של עיתון הארץ
חזרה לשער 'בית בחו"ל'
בית בן 2 חדרים, 25 אלף יורו
קוטג' דו משפחתי ב- 105 אלף יורו
בעבר שימש כטחנת מים. 550 אלף יורו
בית משופץ מהמאה ה- 19 ב- 730 אלף דולר
שאטו ב- 1.6 מיליון יורו
מדריך למשקיע בארה"ב
מחשבון תשואה
איי איטליה
ג'מאיקה
סרי לנקה
רודוס, יוון
ליסבון, פורטוגל
לונדון, אנגליה
וינה, אוסטריה
קאדיס, ספרד
דרום מערב צרפת
ארנהיים, הולנד
קלגארי, קנדה
מיאמי, פלורידה
ברוקלין, ניו יורק
בנגור מיין, ארה"ב
לה חולה, סן דייגו
בודרום, תורכיה
פנמה
קוסטה ריקה
פראג, צ'כיה
בורה בורה וטהיטי
איים בעולם
לוקסמבורג
סינגפור
הלסינקי, פינלנד
לימפופו, דרום אפריקה
אודות & תודות | כתוב לנו | פרסם באתר | הרשמה למבצעים | לקניית המדריך לרכישת דירה |