לפרטים ולרכישת המדריך חזרה לעמוד הבית
לוחות כתוב לנו ארכיון TheMarker פורום מדור משפטי המדריך הטבות והנחות עמוד הבית
מיאמי, פלורידה, ארצות הברית - לא רק לפנסיונרים  יוני  2006

מזג אויר טרופי, אוכלוסיה מבוגרת ומבוססת וגם שאקיל אוניל אחד

זיו מאור

מיאמי פלורידה ידועה בארצות הברית, ובזכות סדרות כמו סיינפלד, גם בעולם הגדול, כבית אבות ענק, שאזרחיו – חלקם הגדול יהודים, נהנים מהשמש, ממגרשי הגולף ומארוחות ערב המוגשות ב- 4 אחר הצהריים.

לאחרונה זכתה העיר לפרסום גם בזכות פנסיונרים במובן הספורטיבי של המילה – כוכב הכדורסל הוותיק שאקיל אוניל והמאמן הוותיק עוד יותר פט ריילי, שהובילו את קבוצת הכדורסל של הישראלי רענן כץ – השותף גם במכבי תל אביב, לאליפות היסטורית ראשונה של ליגת האנ.בי.איי.

אבל מיאמי היא כמובן יותר מהסטריאוטיפים. מדובר במשאת נפשם של ישראלים רבים וגם של מהגרים מקובה הסמוכה – כ- 200 קילומטרים בסך הכל מדרום, עם מזג אויר וחופים המזכירים לקובנים את הבית מהקריביים. ההיספנים מהווים כ- 50% מאוכלוסיית העיר – כ- 380 אלף תושבים סך הכל, בקושי שכונה ניו יורקית קטנה.

המחירים בעיר, בדומה לערים אחרות, מגוונים. לצד דירות ובתים בסיסיים, במחירים של החל מ- 150 אלף דולר, אפשר למצוא גם לא מעט איזורי יוקרה עם בתים במחיר של מיליון דולר ומעלה.

מדירות זולות ועד בתי יוקרה

במחיר של 170 אלף דולר, מוצעת בעיר יחידת דיור הכוללת חדר שינה אחד ו- 1.5 חדרי אמבטיה. היחידה נמצאת בקומה השניה והעליונה בבית דירות ושטחה 85 מ"ר. לדירה יש מיזוג מרכזי ולבניין יש בריכה. הבניין שנבנה לפני 40 שנה, הוא חזיתי לים.

תמורת 275 אלף דולר, תוכלו לרכוש בית קטן, 125 מ"ר במפלס אחד, 3 חדרי שינה ו- 2 חדרי אמבטיה. הבית שנבנה לפני כעשר שנים, ממוקם על מגרש של 330 מ"ר. יש לו מיזוג מרכזי וגג רעפים.

במחיר של 400 אלף דולר, תוכלו להיות בעלי דירת יוקרה, 82 מ"ר סך הכל, בבניין רב קומות חדיש, הכולל בריכת שחיה, חזית ונוף לים, חניה תת קרקעית ו-2 מקומות חניה נוספים שאינם מקורים.

עבור בית גדול ויוקרתי בשדרה 135, תצטרכו כבר להפרד מ- 900 אלף דולר. בתמורה תקבלו 4 חדרי שינה – 4.5 חדרי אמבטיה בבית ששטחו 310 מ"ר. הבית בנוי על מגרש בן 1.6 דונם. הוא בנוי במפלס אחד, עם בריכת שחיה, חניה מקורה לשני רכבים, רחבת כניסה וגדר מסביב למגרש.

הכותב הוא בעל טור בנושא במוסף הנדל"ן של עיתון הארץ
חזרה לשער 'בית בחו"ל'
דירת חדר, 85 מ"ר, 170 אלף דולר
בית קטן ב- 275 אלף דולר
דירת יוקרה עם נוף לים ב- 400 אלף דולר
בית עם בריכה, 1.6 דונם, 900 אלף דולר
מדריך למשקיע בארה"ב
מחשבון תשואה
איי איטליה
ג'מאיקה
סרי לנקה
רודוס, יוון
ליסבון, פורטוגל
לונדון, אנגליה
וינה, אוסטריה
קאדיס, ספרד
דרום מערב צרפת
ארנהיים, הולנד
קלגארי, קנדה
מיאמי, פלורידה
ברוקלין, ניו יורק
בנגור מיין, ארה"ב
לה חולה, סן דייגו
בודרום, תורכיה
פנמה
קוסטה ריקה
פראג, צ'כיה
בורה בורה וטהיטי
איים בעולם
לוקסמבורג
סינגפור
הלסינקי, פינלנד
לימפופו, דרום אפריקה
אודות & תודות | כתוב לנו | פרסם באתר | הרשמה למבצעים | לקניית המדריך לרכישת דירה |