לפרטים ולרכישת המדריך חזרה לעמוד הבית
לוחות כתוב לנו ארכיון TheMarker פורום מדור משפטי המדריך הטבות והנחות עמוד הבית
קוסטה ריקה - הכי רגוע באמריקה הלטינית מארס 2006

חופים מרהיבים, שלווה וגם מבחר של חוות לרכישה

זיו מאור

קוסטה ריקה היא ככל הנראה המדינה הרגועה ביותר במרכז אמריקה הסוערת. 4 מיליון התושבים נהנים ממרחבים – שטח המדינה גדול פי 2.5 משטחה של ישראל, מאקלים חמים ומ- 1,250 קילומטרים של חופים מרהיבים – לכיוון הים הקריבי במזרח ולכיוון האוקינוס השקט במערב.

המדינה, שנהנית ממשטר דמוקרטי יציב, כבר ממאה ה- 19 (הספרדים העניקו למדינה עצמאות כבר ב- 1821), מושכת אליה תיירים רבים – מתיירות אקולוגית בהרי הגעש ובג'ונגלים ההרריים שבבטן המדינה – הפיסגה הגבוהה במדינה מיתמרת לגובה של 3,800 מטרים - ועד לתיירים המחפשים אחרי גלים גבוהים לגלישה, אתרי צלילה מרהיבים וחופים לבנים.

מי שמבקש לשהות במדינה יותר משבועות ספורים באכסניה או בית מלון, יכול לנסות ולרכוש בית. הצנועים יכולים להסתפק בדירה או בית עץ קטן בסמוך לחוף, אבל מי שמחפש מקום מפלט אמיתי, יכול לנסות להפוך לבעליה של חווה – נכס נפוץ יחסית במדינה.

ביתם מוקפים מאות דונמים

ב- 40 אלף דולר תוכלו לרכוש שטח צנוע – 2 דונם, שעליהם קיים מטע של עצי טיק ואישור להקמת בית, בצמוד לחוף הים הלא ממוסחר. השטח הוא חלק ממתחם גדול יותר הכולל כ- 20 חלקות דומות, רובן בבעלות זרה.

מי שמוכן להשקיע 95 אלף דולר, יקבל במסגרת העסקה גם בית מוכן, כביש גישה וסמיכות – כ- 10 קילומטרים, מחוף הים. לשטח יש חיבור לתשתית מים, עצי פרי וכן גדר המקיפה את השטח כולו.

במחיר של 200 אלף דולר, מוצע שטח ענק של 1,800 דונם, כולל בית מגורים צנוע ואפשרות להרחבה או בניית מבנים נוספים. לחווה יש גישה מכביש ומנהר. היא כוללת 3 נחלים וכן מפל מים קטן. השטח ממוקם באיזור חצי האי אוזה, בקצה הדרום מערבי של המדינה.

חלופה אחרת באותו המחיר היא חווה הררית, 180 דונם, הכוללת בית בטון, בן 3 חדרי שינה. החווה והבית בפרט, נהנים מנוף מרהיב. הבית ממוקם בסמוך לעיירה השכנה – כ- 5 קילומטרים.

תמורת 300 אלף דולר ניתן לרכוש חווה קטנה יחסית – כ- 200 דונם, אבל באיזור סן חוזה הבירה, 45 דקות נסיעה משם ושעה וחצי נסיעה מחוף הים. החווה ממוקמת 9 קילומטרים מהעיירה הקרובה, היא מוקפת גדר, יש בה עשרות עצי פרי וכן בית מגורים מטופח וגדול, כולל מרפסת, סיפון עץ, ו – 2 מפלסים. הבית נבנה בשטח 1995 והוא כולל ריצוף לבנים, אסם ו- 2 חדרי אמבטיה.

הכותב הוא בעל טור בנושא במוסף הנדל"ן של עיתון הארץ
חזרה לשער 'בית בחו"ל'
כביש גישה וסמיחות לחוף ב- 95 אלף דולר
200 אלף דולר - 1,800 דונם
300 אלף דולר: 200 דונם באיזור סן חוזה
 
מדריך למשקיע בארה"ב
מחשבון תשואה
איי איטליה
ג'מאיקה
סרי לנקה
רודוס, יוון
ליסבון, פורטוגל
לונדון, אנגליה
וינה, אוסטריה
קאדיס, ספרד
דרום מערב צרפת
ארנהיים, הולנד
קלגארי, קנדה
מיאמי, פלורידה
ברוקלין, ניו יורק
בנגור מיין, ארה"ב
לה חולה, סן דייגו
בודרום, תורכיה
פנמה
קוסטה ריקה
פראג, צ'כיה
בורה בורה וטהיטי
איים בעולם
לוקסמבורג
סינגפור
הלסינקי, פינלנד
לימפופו, דרום אפריקה
אודות & תודות | כתוב לנו | פרסם באתר | הרשמה למבצעים | לקניית המדריך לרכישת דירה |