לפרטים ולרכישת המדריך חזרה לעמוד הבית
לוחות כתוב לנו ארכיון TheMarker פורום מדור משפטי המדריך הטבות והנחות עמוד הבית
בורה בורה וטהיטי - בין אוסטרליה לאקוודור  יוני  2005

באמצע הדרך בין אקוודור לאוסטרליה נמצאת פולינזיה הצרפתית, קבוצת איים מרהיבה, עם אתרים צלילה וכמה איים יקרים במיוחד

זיו מאור

באוקיינוס השקט, בחצי הדרך בין דרום אמריקה לאוסטרליה, נמצאים איי פולינזיה הצרפתית – קבוצת איים טרופיים, עם חופים אקזוטיים, מאות אלפי תיירים ו- 270 אלף תושבים – אזרחים צרפתיים, שכן קבוצת האיים נחשבת לחלק מהרפובליקה.

האי המוכר ביותר הוא ככל הנראה טהיטי. אלא שלטהיטי יש גם דימוי בעייתי, הקשור למקרי אלימות שהתרחשו בה, לצפיפות ולהזנחה בעיר הבירה.  אבל היעד הפופולרי ביותר למבקרים הוא בורה בורה – אי שנחשב לאחד היפים בעולם, בזכות החופים הלבנים, הלגונה הענקית ו-3 הפסגות הוולקניות שמזדקרות ממנו, הגבוהה שבהן בגובה של 720 מטר. את הפערים רואים גם במחירי הבתים – בטהיטי המחיר יקר ובבורה בורה יקר עוד יותר..

חלונות לים ובריכת שחיה

בטהיטי, וילה בינונית, 2 חדרי שינה גדולים, על מגרש של קרוב לדונם, מוצעת למכירה תמורת 450 אלף דולר. לוילה יש חלונות גדולים הפונים לחוף הים ובריכת שחיה בחצר הכוללת גם ביתן.          

בונגלו מרשים, עם מרפסת נוף, 30 מטרים מעל הלגונה בבורה בורה, מוצע למכירה תמורת חצי מיליון דולר. הבונגלו בנוי מעץ מאסיבי, על צלע הר ובשטח של 25 דונם. השטח הבנוי צנוע יותר – 100 מ"ר, ששופצו בשנת 96.

במחיר של 1.1 מיליון דולר, מוצע למכירה אי שלם קטן, הצמוד לבורה בורה. האי כולל שלושה מבני עץ – בונגלו מאובזרים. האי ממוקם בלב הלגונה  המקיפה את בורה בורה. יש לו רצועת חול חולית יפה וכמובן שגם אפשרויות צלילה ושנורקל במים הצלולים של הלגונה.

באיזור האואין, אי המרוחק כחצי שעת טיסה מטהיטי, מוצע למכירה, תמורת 1.65 מיליון דולר, אי ירוק, בשטח של כ- 170 דונם. האי ממוקם 5 דקות הפלגה מהחוף של האי הגדול – האואין. יש לו רצועת חוף לבנה וסביבו ריף אלמוגים המתאים במיוחד לשנורקל.

מי שיכול להשקיע 5.7 מיליון דולר, יזכה להיות בעליו הגאה של אי בן 75 דונם, הכולל רצועת חוף לבן ארוכה, עצי דקל וצמחיה עבותה אחרת וריף אלמוגים מרשים. משקיע זר יכול לבנות במקום מלון או כמה בקתות נופש וכך להפוך לפי חוקי המקום, לבעלים.

הכותב הוא בעל טור בנושא במוסף הנדל"ן של עיתון הארץ
חזרה לשער 'בית בחו"ל'
וילה בינונית ב- 450 אלף דולר
אי קטן כולל 3 מבנים ב- 1.1 מיליון דולר
170 דונם, 1.65 מיליון דולר
75 דונם עם חול לבן ודקלים, רק 5.7 מיליון דולר
 
מדריך למשקיע בארה"ב
מחשבון תשואה
איי איטליה
ג'מאיקה
סרי לנקה
רודוס, יוון
ליסבון, פורטוגל
לונדון, אנגליה
וינה, אוסטריה
קאדיס, ספרד
דרום מערב צרפת
ארנהיים, הולנד
קלגארי, קנדה
מיאמי, פלורידה
ברוקלין, ניו יורק
בנגור מיין, ארה"ב
לה חולה, סן דייגו
בודרום, תורכיה
פנמה
קוסטה ריקה
פראג, צ'כיה
בורה בורה וטהיטי
איים בעולם
לוקסמבורג
סינגפור
הלסינקי, פינלנד
לימפופו, דרום אפריקה
אודות & תודות | כתוב לנו | פרסם באתר | הרשמה למבצעים | לקניית המדריך לרכישת דירה |