חלוקת דירות - תופעה מתרחבת באיזורי הביקוש

חלוקת דירות הפכה לתופעה נרחבת יחסית. יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים ערן סיב מספר על טרנד המגובה בכדאיות כלכלית. עו"ד גלעד הס המייעץ לועדות מקומיות מאשר את המגמה, אך מזהיר מחלוקה ללא קבלת היתר מראש. פורסם בנובמבר 2006

במהלך 2006 הורגשה עליה של 15% במספר הדירות באיזורי הביקוש בישראל שבוצעה בהן חלוקה, לרוב לצורך השכרה כשתי יחידות או יותר. כך עולה מסקר שערכה התאחדות קבלני השיפוצים בישראל בקרב עשרות שיפוצוניקים החברים בהתאחדות.

בהתאחדות מסבירים את הגידול בביצועי חלוקת דירות בתשואה הגבוהה והכדאיות הכלכלית אשר טמונה בחלוקת הדירות.

חלוקת דירות - מגדילה התשואה

לדוגמא דירת 4 חדרים בת"א בשטח כ-100 מ"ר שנמכרת בממוצע בשלוש מאות אלף דולר והתמורה החודשית הינה 850 דולר לחודש, מניבה למשכיר לאחר חלוקה של שלוש דירות של 33 מ"ר, שכר דירה חודשי של 1,500 דולר לחודש.

בעיקר לזוגות צעירים וסטודנטים

חלוקת דירות - תופעה מתרחבתרוב הדירות המחולקות הנם לאחר החלוקה דירות קטנות בנות 1.5 עד 2 חדרים ומיועדות בעיקר לזוגות צעירים או לסטודנטים בעלויות יחסית נמוכות , אך התשואה לבעל הנכס הינה גבוה מאד לכן יותר ויותר בעלי נכסים מוכנים להסתכן בחלוקת הדירה והשכרתה.

לדברי יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים, ערן סיב, מדובר ללא ספק באחד הטרנדים הגדולים של ענף הנדל"ן בשנים האחרונות, "אין לי צל של ספק שעקב הכדאיות הכלכלית והתשואה הגבוה לכסף, התופעה רק תלך ותתחזק בעתיד".

מחייב קבלת היתר מהרשות המקומית

עו"ד גלעד הס ממשרד הרטבי, בורנשטיין, בסון ושות', המשמש כיועץ משפטי של משרד ועדות מקומיות במרכז הארץ, מאשר כי חלוקת דירות היא אכן טרנד שהתחזק מאוד בתקופה האחרונה. לדבריו, יש גידול של עשרות אחוזים בבקשות של בעלי דירות לקבלת היתרים וכן של שכנים המתלוננים על דירות שהורחבו ללא היתר.

הס מסביר כי חלוקת דירה למספר יחידות דיור, מחייב קבלת היתר מיוחד מהרשות המקומית. ההליך הינו לרוב אינו מסובך, אך יכול לעתים ליפול בשל הצורך בתקן חניה הנדרש בחלק מהרשויות.

ללא קבלת היתר, לא ניתן לדברי הס לבצע חלוקה של הדירה בין היחידות השונות, לצורך ארנונה, מים וחשמל. בנוסף, דירות שחולקו ללא היתר, הועדה המקומית מטילה קנסות וגם דורשת החזרה של המצב לקדמותו.
מאגר עצום של דירות חדשות:
כנסו וביחרו את הפרויקטים
שלכם. השאירו פרטים ותנו
לקבלנים לחזר אחריכם

מדריך לאיכות בנייה ובדק בית

מדריך למוכרי דירה

מדריך לרוכשי דירה

שיפוץ הבית: מבוא

העבודה עם השיפוצניק

חיפוי קירות ועמודים באבן

שימוש בחומרים טבעיים

השינויים במפרט - והמחיר

שיפוץ ועיצוב האמבטיה

יותר ישראלים בענף השיפוצים

גם קוני דירות חדשות משפצים

המלט השחור לא מייקר

אחריות בחוק על השיפוץ

איך אוכלים את הסנדוויץ'?

מאיזה עץ עשוי הארון שלכם?

ריצוף מחדש או הדבקה

הבלוק מול הגבס

קרמיקה, פרקט או "המדה"

חלוקת דירות

עיצוב דירה חדשה

בחירת חברה לבדק בית

למאמרים בנושאים נוספים

דשא סינטטי לדירת גן

צביעת דירה שכורה