בוררות: לא תמיד צריך לשלם על התוספות של השיפוץ

ועדת הבוררות של התאחדות קבלני השיפוצים בישראל קבעה: תוספות שלא אושרו מראש, ישולמו באופן חלקי בלבד

אחת הבעיות הנפוצות ביותר במקרה של ביצוע עבודות שיפוצים, הנה עימותים עם קבלן השיפוצים על רקע של שינוי במפרט העבודה ותמחור תוספות בנייה. פסק בוררות חדש – בעל תוקף משפטי, שניתן לאחרונה בועדת הבוררות של התאחדות קבלני השיפוצים עושה סדר בעניין.

על פי ההחלטה, קבלן שיפוצים שביצע תוספות במהלך שיפוץ דירה, לבקשת מזמיני העבודה, לא יקבל את מלוא התשלום על תוספת הבנייה, אם לא יקבל באופן מפורש אישור לביצוע התוספות בכתב ולתמחורן. בהחלטה שנגעה למקרה ספציפי בגבעתיים, נקבע כי קבלן השיפוצים יקבל רק 50% משווי תוספת הבנייה. להחלטה של ועדת הבוררות יש תוקף משפטי מחייב. רשאים לפנות אליה מזמיני עבודה, אשר מעסיקים קבלני שיפוצים החברים בהתאחדות קבלני השיפוצים.

יש לשלם על תוספות שלא נכללו בהצעת המחיר הראשונית

הפניה במקרה זה נעשתה על ידי משפחה ששיפצה את דירתה. במהלך העבודה, כפי שקורה פעמים רבות, ביקשה המשפחה לבצע מספר שינויים מול תוכנית השיפוצים המקורית. אותם שינויים הם הבסיס למחלוקת בין הצדדים: המשפחה טענה כי אין לחייב אותם חיוב נוסף, שכן לא מדובר בעבודה נוספת, אלא שינוי בעבודה הקיימת. קבלן השיפוצים טען כי מדובר בתוספת בנייה משמעותית והגיש למשפחה חיוב של כ- 5,000 שקלים על התוספות.

ועדת הבוררות, בראשות יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים, ערן סיב, ביקרה באתר הבנייה ולאחר ששמעה את שני הצדדים, קיבלה את עמדת קבלן השיפוצים כי מדובר בתוספות בנייה שלא נכללו בהצעת המחיר הראשונית ולכן יהיה מן הצדק לשלם עבורן.

ללא הסכמה מפורשת בכתב - החיוב על התוספות לא יהיה מלא

יחד עם זאת, מכיוון שהקבלן לא עדכן את המשפחה על השינוי הצפוי במחיר ולא קיבל את הסכמתה המפורשת בכתב לביצוע העבודה במחיר אותו דרש לבסוף, קבעה הועדה כי התשלום על התוספות יעמוד על 50% בלבד מהסכום המבוקש.

ועדת הבוררות הינה גוף חדש יחסית שבראשו עומר מנכ"ל התפעול צביקה שרף , שהוקם במסגרת התאחדות קבלני השיפוצים. יו"ר ההתאחדות ערן סיב מסר כי הועדה נועדה לפתור בצורה הוגנת ומהירה סכסוכים של קבלני שיפוצים החברים בהתאחדות עם הלקוחות הנולדים באופן טבעי במהלך עבודת השיפוצים.
מאגר עצום של דירות חדשות:
כנסו וביחרו את הפרויקטים
שלכם. השאירו פרטים ותנו
לקבלנים לחזר אחריכם

מדריך לאיכות בנייה ובדק בית

מדריך למוכרי דירה

מדריך לרוכשי דירה

שיפוץ הבית: מבוא

העבודה עם השיפוצניק

חיפוי קירות ועמודים באבן

שימוש בחומרים טבעיים

השינויים במפרט - והמחיר

שיפוץ ועיצוב האמבטיה

יותר ישראלים בענף השיפוצים

גם קוני דירות חדשות משפצים

המלט השחור לא מייקר

אחריות בחוק על השיפוץ

איך אוכלים את הסנדוויץ'?

מאיזה עץ עשוי הארון שלכם?

ריצוף מחדש או הדבקה

הבלוק מול הגבס

קרמיקה, פרקט או "המדה"

חלוקת דירות

עיצוב דירה חדשה

בחירת חברה לבדק בית

למאמרים בנושאים נוספים

דשא סינטטי לדירת גן

צביעת דירה שכורה