לפרטים ולרכישת המדריך חזרה לעמוד הבית
לוחות כתוב לנו ארכיון TheMarker פורום מדור משפטי המדריך הטבות והנחות עמוד הבית
מראש דשא ועד בובות גרב  פברואר 2006

לפינת המשחקים בבית המשותף מומלץ לא לרכוש צעצועים יקרים וגניבים, אלא ללכת דוקא על יצירתיות ושימוש בחומרים זמינים. הנה כמה רעיונות מקוריים

 מראש דשא עד בובות גרב

ככל שהילד צעיר יותר, כך הוא זקוק יותר למשחק בתיווך חפצים – מבובות מעוצבות ועד לצעצועים פשוטים ומאולתרים מתוצרת עצמית. לאחר שבחרתם את המקום שישמש כממלכת הילדים, צבעתם את קירותיו, תליתם תמונות וכיסיתם את רצפתו במזרנים או ביריעות לינוליאום, הגיע הזמן למלא אותו במשחקים. מאחר שמדובר עדיין בשטח משותף, שלרוב אינו נעול, לא מומלץ לרכוש צעצועים חדשים, אלא לערוך מגבית צעצועים וספרי ילדים משומשים מהשכנים, או ליצור עם הילדים צעצועים מתוצרת עצמית – אפשרות עדיפה יותר. זה גם חינוכי, גם אקולוגי וגם זול. עם זאת יש לזכור, כי לא משנה מה תהיה התוצאה של היצירה המשותפת – החשוב מכל הוא עניין הבטיחות: צעצוע שאינו יכול להיבלע, בעל תפרים חזקים, ללא פינות חדות וכו'.

  1. בובות: נעלם לכם גרב תואם בכביסה? לפני שאתם משליכים אותו, כדאי לזכור שמדובר בחומר גלם מצוין להכנת בובות. מצטיידים בגרביים בודדים בצבעים שונים, בכפתורים ובטושים שצבעם אינו דוהה, ומתחילים במלאכת היצירה. את הכפתורים תופרים לגרב, מציירים את תווי הפנים וממלאים בבדים או בגזרי עיתונים. שיער הבובה יודבק מבדי לבד בצבעים שונים. אפשר גם להשאיר את הבובה ריקה מבפנים, כדי שתשמש כדמות בתיאטרון בובות מאולתר.
  2. מגנטים אישיים: לפחות פעם בשבוע מצמידה יד נעלמה לדלת ביתכם מגנט עם פרסומת זו או אחרת. במקום לזרוק, אפשר להפוך את המגנטים למזכרת נחמדה שתיתלה על המקרר. לוקחים תמונה שהילד אוהב (כוכב טלוויזיה ממגזין, תמונה שלו כאשר היה תינוק וכו'), גוזרים לפי גודל המגנט ומדביקים.
  3. יצירה בחרוזים: בחנויות תחביבים ניתן לרכוש במחיר מצחיק מבחר חרוזים (לא מתאים לילדים מתחת לגיל 3!) וחוטים לתלייה, ולהפוך את הקטנים שלכם לתכשיטנים של ממש. מגדלי קרטון: בעזרת דבק וערימה של קרטוני חלב ריקים, ניתן לבנות מגדלים ומבנים שונים. כל המרבה (בקרטונים) – הרי זה משובח. המשקיענים יכולים להדביק על היצירה דפים צבעוניים או בדים.
  1. פאזלים בהתאמה אישית: אפשר לעטר את פינת המשחקים בדמויות האהובות ביותר על ילדיכם: הם עצמם. מצטיידים בתמונה של הילד (בגודל 18 על 24 ס"מ לפחות), ומדביקים אותה על קרטון דק. לאחר הייבוש, הופכים את הקרטון על גבו ומשרטטים קווי מתאר של פאזל. גוזרים בזהירות על פי הקווים והתמונה הופכת לפאזל. כל ילד יוכל להרכיב את הפאזל שלו, וניתן אף לערבב פאזלים של מספר ילדים, כך שכולם "יחברו" את כולם. ההנאה מובטחת...
  2. ראש דשא: מצטיידים בגרב ניילון (עדיף צבעוני), בדבק, כפתורים, טושים, צמר גפן ובזרעי דשא. גוזרים מהגרב "חלון" בצורת מלבן ארוך, קושרים קצה אחד והופכים. כעת ממלאים בזרעים ומכניסים פנימה גוש גדול של צמר גפן. קושרים את צדו השני של הגרב, יוצרים עיניים מכפתורים ומציירים תווי פנים. את חלקה העליון של היצירה טומנים בכוס מים, וממתינים מספר ימים עד לצמיחה.
  3. ציור בשעווה: החומרים הם נייר לבן, נרות צבעוניים וצבעי פסטל על בסיס שמן. בעזרת הצבעים צובעים את הדף כולו כיד הדמיון הטובה. אוחזים בנר ובעזרתו צובעים שוב את הדף. כעת עוברים על הכל בצבע שחור, ולאחר מכן חורטים על הנייר צורות בעזרת מקל עץ או מטבע. התוצאות יהיו מפתיעות...
  4. מקלות גשם רועשים: מצטיידים בגליל קרטון חלול של נייר מטבח, קטניות מסוגים שונים (עדשים, אורז וכו'), סיכות תפירה דקות, נייר דבק וצבעים. מחדירים לאורך הגליל עשרות סיכות, כך שייצרו מעין רשת פנימית (שתפקידה להאט את קצב תנועת הקטניות). אוטמים את אחד הצדדים של הגליל במספר שכבות של נייר דבק, ומכניסים פנימה את הקטניות השונות (אך לא יותר מדי). מומלץ להכניס כמה סוגים של קטניות. אוטמים היטב את הצד השני, מדביקים שכבות של נייר דבק על כל הגליל (כדי לכסות את ראשי הסיכות), וצובעים או מדביקים מדבקות צבעוניות.
פורסם במגזין עד גג של האגודה לתרבות הדיור
חזרה לשער מדור ועד הבית

שודד ים מגרב


ראש דשא - אפשר להכין לבד


מקלות גשם - עם קצת קרטון, דבק ועדשים
אודות & תודות | כתוב לנו | פרסם באתר | הרשמה למבצעים | לקניית המדריך לרכישת דירה |