מתי כדאי למכור דירה - על התזמון של מכירת דירות

רבים שואלים מהו המועד האופטימלי עבור מכירת דירות. כדי לדעת מתי כדאי למכור דירה, צריך להתחשב בספר גדול של משתנים המשפיעים על המועד המתאים, ולעתים אנחנו יכולים לדעת אם מכרנו בעיתוי טוב את ביתינו, רק בדיעבד.

 

כשליש מרוכשי הדירות בישראל הם זוגות צעירים, הרוכשים את דירתם הראשונה. עבור 2 השלישים הנותרים - מה שאנחנו מכנים משפרי דירות, המועד הנכון של מכירת דירה, כרוך יחד עם מועד קניית דירתם החדשה. אם יימכרו את דירתם לפני שקנו, הם עלולים להקלע למצב שבו יהיה עליהם לפנות את הדירה ולגור בשכירות עד מציאת הדירה החדשה. אם ינסו למכור את דירתם לאחר שקנו את הדירה הנוספת, הם עלולים להקלע ללחץ פיננסי ואף להאלץ ולהתפשר על המחיר.,.

בנוסף, כמובן שמסוכן לרכוש דירה ולהסתמך על המחיר שאנחנו מניחים שנקבל על הדירה החדשה. מי שעושה זאת בזמן מיתון, יכול לגלות בדאגה שבינתיים מחיר דירתו צנח, ועכשיו עליו לגייס עוד מאות אלפי שקלים.

מתי כדאי למכור דירה? במיתון או בגיאות

מתי כדאי לקנות דירה -על מכירת דירותבניגוד לשוק השכירות, שגואש בעיקר בקיץ ולפני תחילת שנה הלימודים האקדמית, לשוק הנדל"ן אין חודשים חלשים במיוחד. מכירת דירות מתבצעת לאורך כל השנה. עם זאת, מומלץ לעקוב אחרי הסביבה. אם נמכרות כרגע ברחוב עוד 5 דירות 3 חדרים כמו שלכם, ייתכן שרצוי להמתין ולא ליצור עודף היצע, שיביא גם לירידת מחיר.

באופן עקרוני, מכירת דירות קלה יותר בתקופת גאות. אבל מתי כדאי למכור דירה? חשוב לזכור, אם אתם נמנים על אוכלוסית משפרי הדיור, שבאותה תקופה, גם הדירה שתקנו תעלה יותר ובסופו של דבר, הדלתה - תוספת המחיר שתאלצו להשלים, תהיה דלה יותר דווקא בתקופת מיתון, אפילו אם קשה לכם נפשית לוותר על 100 אלף שקל, הרי שאם את הדירה החדשה תוכלו להוזיל ב-150 אלף שקל, הרווחתם..

חשוב גם לזכור שלעתים מחירי הדירות משתנים בשל גורמים כמו ריבית המשכנתאות, או חלופות של השקעות אחרות בשוק. במקרה כזה, גם אם מחיר הדירה עולה, לעתים תגלו לאחר המכירה שהמחיר היה ירידה בחלופות האחרות לכסף שלכם.