למכור דירה לבד - או להיעזר במתווך

מכירת דירה בעזרת מתווך עולה כסף - לרוב עשרות אלפי שקלים ולעתים מאות אלפים. לכן, רבים מעדיפים לנסות ולמכור את ביתם בעצמם. מה היתרונות של מכירת דירה לבד, ומתי כדאי להיעזר במתווך

 

במציאות של האינטרנט, והאפשרות להציב שלט של מרפסת הדירה, אפשר בהחלט לנסות למכור את הדירה ללא מתווכים. יחד עם זאת, קחו בחשבון שמרבית השיחות שתקבלו יהיו של מתווכים, שיבטיחו לכם את מכירת הדירה ללא תשלום דמי תיווך מצדכם.

כמובן שזו אינה הבטחה מדויקת. מכיוון שהמתווך אינו עובד בחינם, עם ידרוש את העמלה מרוכש הדירה. רוכש הדירה, שיודע כמה הוא מעוניין לשלם על הדירה, ינסה להפחית מהצעתו את דמי התיווך, כך שבסופו של דבר, מבחינתו אתם תישאו את דמי התיווך, או שתחלקו את העלות ביניכם.

בדיקות לביצוע לפני מכירת דירה בעצמכם

אם תדחו את הצעות המתווכים ותמשיכו להליך המכירה בעצמכם, דעו שיש כמובן מספר יתרונות. הראשון, רוכשי דירות מעדיפים כמובן לקנות דירה מפרטי, ללא התערבות של מתווך. השני, הוא בסופו של דבר חסכתם ל-2 הצדדים סכום נכבד, שאפשר יהיה לחלק אותו ביניכם ולשפר את העסקה לשני הצדדים.

יחד עם זאת, חשוב להכין שיעורי בית, לעשות סקר שוק וללמוד מה מחיר השוק של הדירה. צריך להביא בחשבון לא רק את העסקות האחרונות בשכונה, אלא גם את מצבה של הדירה, כיווני האויר וכו'. בסופו של דבר, כל דירה היא נכס ייחודי.

חשוב גם לדעת שמתווך טוב עשוי בהחלט לסייע ל-2 הצדדים להגיע לעסקה, אליה לעתים הם מתקשים להגיע במו"מ בין 2 אנשים פרטיים וחשדניים. לקריאה נוספת, מומלץ לגשת למאמר הבא: מתי כדאי לשלם דמי תיווך