תמחור נכון של דירה - כמה לדרוש

תמחור נכון של הדירה או הבית שאתם מוכרים, הוא אומנות בפני עצמה: תמחור נמוך מיד ואתם פשוט מפסידים כסף, תמחור גבוה מדי, מבריח את הקונים הפוטנציאליים. כך תתמחרו נכונה..

 

להבדיל ממוצרים סטנדרטיים, כמו קילו עגבניות, או אפילו מכוניות חדשות, בשוק הדיור כל דירה שונה, גם מזו שנמכרה באותו בניין. יש גורמים רבים שמשפיעים על מחיר הדירה: כיוון אויר, חזית או עורף, גובה, מצב הדירה ועוד.

לכן, אם אתם נמצאים כרגע בתהליך של מכירת הבית, ושמעתם ששכנכם מכר את ביתו בשבוע שעבר ב-3 מיליון שקל, זה לא מבטיח שום דבר בנוגע לעסקה שלכם.

תמחור נכון של הדירה - חיוני למכירה

תמחור נכון של הדירהיחד עם זאת, המחירים של העסקות מהזמן האחרון, בסביבת המגורים שלכם, הם בהחלט בסיס סביר לחישוב. היום, יש כלים רבים לקבל מחירים, כולל אתרים שמחלצים את נתוני האמת על עסקות שבוצעו, מתוך מסד הנתונים של רשויות המס, ועד ללוחות של דירות למכירה, שמציגות מחירים מבוקשים.

על בסיס המחירים האלה, אתם יכולים להוסיף ולהפחית מעט, לפי רמת הגימור של הבית ונתונים אחרים שיכולים להשפיע. גם למהירות שבה עליהם למכור את הבית, יש כמובן השפעה. אם אתם לחוצים וצריך למכור מיד, כדאי להציע מחיר מעט נמוך מהמתחרים. אם אינכם לחוצים, אפשר לנסות ולהעלות את המחיר בכמה אלפי שקלים מעל המחיר המתאים לדעתכם.

אינדיקציה טובה למחיר הדירה שלכם, היא המתווכים המוכרים נכסים באיזור. תוכלו לקבל מהם אינדיקציה למחיר ב-2 דרכים. האחת - להגיע כרוכשים פוטנציאלים, ולבקש לראות דירות דומות לשלכם, כך תראו גם את המתחרים, ותראו את מצבם יחסית למצב ביתכם.

הדרך השניה, היא פשוט להוציא את הבית למכירה. הטלפונים הראשונים הם לרוב ממתווכים שמעוניינים למכור את ביתכם. אפשר להזמין מתווך או שניים אליכם, ולשמוע את דעתו המנומקת, גם אם לא הלגמרי אוביקטיבים, לתמחור הנכון של הנכס שלכם