שיפור חזות סביבת המגורים

שיפור הסביבה החיצונית של הבית, תוך מתן דגש על סדר וניקיון, כדי שלא יהיה בלאגן בבית, יכול לתת לכם יתרון מול נכסים אחרים שמוצעים למכירת לידכם

 

לפני שהרוכשים מצלצלים בפעמון ונכנסים לראות את ביתכם, שסידרתם וניקיתם לקראת הליך המכירה, הם עוברים בחצר, בכניסה לבניין ובחדר המדרגות. לעתים, מה שהם רואים שם, עלול לפגוע בביצוע העסקה הרבה יותר מהרושם שמשאירה הדירה עצמה. שיפור הסביבה החיצונית של הבית, אולי לוקח מעט זמן, אך אינו חייב להיות יקר. רצוי שתשמרו על שני כללים: סביבה מסודרת וניטרלית. סדר וניקיון מוכרים, בלאגן ולכלוך, מבריחים את הקונים.

סביבה מזמינה לקוני הדירה מהר יותר

לפני שאתם ממהרים לבטל את הצורך בסידור הסביבה, אולי כדאי שתיזכרו כיצד נרתעתם בעצמכם כאשר הגעתם לראות דירה והדרך אליה היתה מבולגנת ולא מטופחת. לכן, שימרו על החצר ועל לובי נקיים, הקפידו על מרפסות נקיות. אם אתם גרים בבית משותף, אל תחסכו ותחליפו נורות שרופות על חשבונכם, אם יש צורך.

חשוב גם לזכור שהסביבה צריכה להיות נקיה ונעימה, אבל כדי שהרוכש יוכל בקלות לדמיין אותה כשלו, לא מומלץ להעמיס אלמנטים אישיים, כמו צילומים משפחתיים, או עיצוב ייחודי במיוחד. עציץ יפה, צבע חלק בהיר וכאמור, סדר וניקיון, יעשו את העבודה.