לפרטים ולרכישת המדריך חזרה לעמוד הבית
דירות למכירה מחשבון משכנתא שיפוץ כונס נכסים מדור משפטי ביטוח משכנתא נסח טאבו הובלות בית

דירות בהוד השרון: מחירי עסקות יד שניה

הוד השרון הפכה מאז שנת 2,000 בערך, לאחת הערים המובילות והמבוקשות בישראל בהיקפי בנייה ורכישת דירות. מצורפת כאן סקירה על שוק הנדל"ן בעיר, באדיבות בני רענן מהוד נכסים.

המחירון המופיע לימינכם, מאפשר לראות מאות עסקות שנעשו בהוד השרון ולתת לכם מושג על רמת המחירים בעיר ועל המגמות. שימו לב, דירה אינה מכונית, ולכן אין אפשרות לקבוע מחירון לדירה באופן פשטני לפי שנת בנייה, גודל או מספר ידיים. כל דירה היא ייחודית.

הוד השרון מושכת אוכלוסיה ברמה סוציו-אקונומית גבוהה, ואוכלוסיותה הוכפלה כמעט במהלך עשור בלבד. זאת בעיקר בזכות שטח גדול יחסית לכמות תושבים, אופי וצביון כפרי במרחק קצר מתל אביב ומערכת חינוך מתקדמת בעלת הישגים מהטובים בארץ.

לא לחינם דירות למכירה בהוד השרון מבוקשות מעל הממוצע הארצי. רענן מציין שהעיר מובילה ארצית במספר תחומים מרכזיים המלמדים על רמתה הגבוהה: בשיעור מסיימי תיכון בעלי תעודות בגרות, בשיעור הגיוס לצה"ל וליחידות קרביות. העיר נבחרה כאחת מעשר "הערים הירוקות" בישראל, קיבלה פרסי קריית היופי, זכתה בפרסי החינוך המחוזיים והארציים ועוד. גם שיעור גביית הארנונה בהוד השרון הוא מהגבוהים בארץ.

למרות תנופת בניה גדולה של אלפי דירות בהוד השרון בשנים האחרונות, המטייל ברחובות העיר, יחוש באווירה כפרית, יוכל ליהנות גם מנוף של שדות ופרדסים, בתי קפה אופנתיים וגינות משחקים רבות.

דירות ובתים למכירה או להשכרה בהוד השרון

ענף הנדל"ן הוא מנוע צמיחה משמעותי בעיר. אם בשנות ה- 80 התמקדו בבניית דירות קטנות של 3 או 4 חדרים על מנת למשוך זוגות צעירים מערי הסביבה היקרות (דירות שמהוות היום חלק מרכזי בשוק דירות יד שניה בהוד השרון), לאחר מכן החלו לבנות דירות גדולות יותר ולהפשיר מגרשים לבניה עצמית של בתי פרטיים – וילות וקוטג'ים. בשנים האחרונות תנופת הבנייה בהוד השרון, של בתים פרטיים לצד מגדלי דירות, היא מהגבוהות בישראל.

להן רשימה – נכונה לספטמבר 2011, של דוגמאות לרמות המחירים בעיר, הרשימה – באדיבות הוד נכסים.

דירות בהוד השרון

תנופת בניה של דירות למכירה במזרח העיר במסגרת פרויקטים חדשים במתחם 1200, במגדלים בעלי מפרט טכני עשיר. מחירי דירות 4 חדרים בהוד השרון מוצעים החל מכ-1,600,000 ₪. דירות 5 חדרים נמכרות החל מ-1,800,000 ₪.

גם במערב העיר יש לאחרונה היצע פרויקטים גדול יחסית באזור שכבר מבונה ברובו. משרד "הוד נכסים" משווק בימים אלו את אחד הפרויקטים המעניינים במערב העיר "השחר 9" המבוצע על ידי חברת הבניה "ינוב". (הדירות למכירה ללא תיווך)

בפרויקט דירות חדשות 4,5 חדרים, דירות מיני פנטהאוז וכן פנטהאוז יחיד ויוקרתי בודד בגג הבניין. מחיר דירת 4 חדרים החל מ-1,750,000 ₪ ודירת 5 חדרים החל מ-1,950,000 ₪.

דירות יד שנייה למכירה בהוד השרון, הם שוק מצומצם יחסית.

קיים מחסור בעיקר בדירות קטנות של 3 חדרים עם מעלית. דירות 4 חדרים זולות יחסית במחירים של כ-1,300,000 ₪ .

בתים למכירה בהוד השרון

בתים למכירה בהוד השרון הם המוצר מבוקש וגם שכיח יחסית בעיר, שנבנתה במקור כישוב כפרי המאופיין  בבנייה צמודת קרקע ברוב שיטחו.

חלוקת האזורים המאופיינים בבתים צמודי קרקע בהוד השרון, מתחלקים בין השכונות הותיקות לבין השכונות החדשות. בשכונות הותיקות ניתן למנות את: שכונת הפועלים א ו-ב, שכון עממי,גני צבי,נווה הדר,רמת הדר, הדר, נווה נאמן, גיל עמל ושכון הפועל המזרחי.  בשכונות אלו עיקר הבתים יושבים על חלקות קרקע גדולות של כ-400 מ"ר ועד כ-1700 מ"ר והן בעלות אופי כפרי ושקט, ולרוב שוכנות על קרקע בחכירה ממנהל מקרקעי ישראל.

השכונות החדשות של הוד השרון שנבנו החל משנות ה-80 והילך, משובצות ברחבי העיר, בין השכונות הותיקות ולעיתים כמתחמי מגורים חדשים בתוכן. המאפיינים הבולטים של שכונות אלו הם: מגרשים קטנים יחסית 250-350 מ"ר, רחובות מרוצפים אבן משתלבת (רחובות הולנדים), ,בתים מודרניים ומושקעים, אוכלוסיה צעירה יחסית ובדרך כלל הן בנויות על קרקע פרטית, שמאפשרת רישום בעלות מלא בטאבו.

מחירי הבתים צמודי הקרקע מתחילים במחירים של כ-3,000,000 ₪ ועולים בהתאם לגודל הקרקע, גודל הבית, איכות הבית וטיב השכונה.

מגרשים למכירה בהוד השרון

מגרשים לבניה פרטית צמודת קרקע הם משאב שחסר בהוד השרון. הביקוש גבוה וההיצע נמוך. לכאורה יש בהוד השרון קרקע פנויה, אולם מדיניות משרד הפנים האחראי על התכנון והאישורים בתחום הבניה היא לבנות לגובה ולכן, קובע בני רענן, אין תוכניות משמעותיות בעתיד הנראה לעין שיספקו מגרשים לבניה פרטית בהוד השרון.

מחירי קרקע לבניה בהוד השרון, באזורי הביקוש נעים בין 6000-8000 ₪ למ"ר קרקע.

בני רענן מסביר כי "הוד נכסים" מתמחה בתחום הקרקעות לבניה צמודת קרקע ובין היתר יזמה את הפשרת "מתחם האצבע" לכ-162 מגרשים לבניה עצמית במובלעת בסמוך לרמות השבים היוקרתית.

מחירון דירות הוד השרון

במהלך השנים נעשו ניסיונות שונים לבנות מחירונים מדויקים לרוכשי דירות ובתים, אבל בשורה התחתונה - אף מחירון לא יוכל לתת להם את הנוסחה המדוייקת שתקבע את מחיר הדירה "על הדולר". עם זאת, כללים שונים יכולים לגרום לכך שיהיה לכם מושג די ברור האם מחיר הדירה "בכיוון" - כלומר - עם סטיה של סבירה של 5% עד 10% לכל היותר.

הנה כללי אצבע, מתוך המדריך "לרכוש דירה בלי להיפגע" (מוצע למכירה במחיר מיוחד באתר, לחצו כאן לקבלת פרטים):

  • קבלו מידע על עסקות שנעשו באיזור. אל תסתפקו במידע פשטני, כמו בבניין ממול נמכרה דירה דומה ב- 1.5 מיליון שקל. בידקו האם יש הבדלים לטובת או לרעת הדירה שלכם. ברוב הסעיפים תוכלו לחשב כמה יעלה לכם להשוות את המצב, את זה תנכו או תוסיפו למחיר:

  • בבניין בלי מעלית - כל קומה נוספת מורידה מחיר משמעותית

  • בניין עם הסכמה של השכנים להקמת מעלית - מחיר הדירה יהיה גבוה מבניין בלי, אבל נמוך מבניין שבו מעלית כבר קיימת

  • דירה משופצת? זקוקה לשיפוץ?

  • מצב הדירה מבחינת תשתיות ומראה חיצוני ישפיע כמובן על המחיר ובהפרש ניכר.

  • האם יש חניה בבניין או לפחות חניה קלה ברחוב?

  • עורף וחזית ברחובות רועשים

  • כיווני אויר ונוף - המבוקשים יותר כמובן גם עולים יותר

  • כמה זמן הדירה מוצעת למכירה? ככל שחולף הזמן יש להוריד את המחיר

  • מצב השוק - אם השוק בתקופת גאות, עליה של מספר אחוזים לעומת עסקה קודמת - סבירה. במיתון - להיפך

מחירון הוד השרון

עומדים לרכוש דירה? משכירים או שוכרים? צפו באלפי עסקות יד שניה במאגר
 
למחירי דירות חדשות
הסבר לשימוש במחירון

תוכלו לבחור את העסקות לפי גודל, מספר חדרים, המחיר וכמובן גם סטטוס העסקה - מכירה או השכרה. לדעת רבים - כולל חלק גדול מהשמאים שתדברו איתם, הדרך הטובה ביותר לקבוע את מחיר הדירה הוא לראות את המחירים של עסקות של דירות דומות לשלכם - בתקופה האחרונה וגם לאורך רצף של זמן, כדי לקבל מושג האם המחירים במגמת עלייה או ירידה. כדי לבדוק האם יש פרטים נוספים על הדירה שלא מופיעים בטבלה, עמדו עליה עם העכבר. בהצלחה!

מחירי דירות

דירות בירושלים
דירות בתל אביב
דירות בחיפה
דירות בנתניה
דירות ברמת גן
דירות בגבעתיים
דירות בהרצליה
דירות בהוד השרון
דירות ברעננה
דירות בפתח תקוה
דירות במודיעין
דירות באשדוד
דירות בקרית אונו
אודות & תודות | כתוב לנו | פרסם באתר | הרשמה למבצעים | לקניית המדריך לרכישת דירה |