צוות המובילים בישראל מסבירים איך לארוז את הדירה – שלב אחר שלב

אם אתם מתכננים מעבר דירה בקרוב אז קודם כל שיהיה לכם בשעה טובה. מעבר דירה זו הזדמנות מצוינת להתחלה של חיים חדשים, חוויות חדשות ואתגרים חדשים כאשר אנחנו משאירים מאחור את הזיכרונות והסימפטיה לבית הישן ונרגשים ושמחים לעבור לבית החדש.

טרם המעבר עצמו עלינו לבצע מספר שלבים כדי שאכן נוכל להיכנס לדירה ברגל ימין, אם התכנון המקדים שלנו יהיה כמו שצריך ואם נצליח לא לדלג על שום שלב בדרך נוכל להיות רגועים ושלווים שגם יום המעבר שלא אמור להיות יום קל במיוחד יעבור בצורה הכי טובה שאפשר.

השלב הראשון: סינון הרהיטים והציוד שאתם כבר לא צריכים

אז לפני שבכלל התחלנו לארוז יש לסנן את כל מה שאתם כבר לא צריכים וכל הציוד שאתם לא מתכוונים להעביר אתכם לבית החדש. מדובר אולי בשלב לא פשוט אבל באחד השלבים החשובים שכן אם תסננו באמת את מה שכבר לא נמצא בשימוש אתם תחסכו לעצמכם הרבה מאוד זמן והרבה מאוד מאמץ ביום של ההובלה עצמה. הובלת תכולת הבית לא מתחילה ביום המעבר, היא מתחילה מספר ימים או אפילו מספר שבועות לפני, ככל שתססנו יותר ציוד לפני ככה תחסכו לעצמכם עבודה בשלב מאוחר יותר.

השלב השני: אריזה של הציוד ופירוק הרהיטים

אז אחרי שהעפתם מהבית את מה שאתם לא צריכים הגיע הזמן לארוז את הבגדים, הצעצועים, התמונות, המשחקים, הרהיטים, השידות וכל מה שממשיך אתכם הלאה לבית החדש. מומלץ מאוד לארוז את הדברים בהתאם לסוג שלהם, כלומר כל הצלחות והכוסות השבירות בארגז אחד, את הבגדים בארז נפרד, את התמונות בארגז אחר וכך הלאה. הובלה ואריזת דירה זו לא בהכרח עבודה פשוטה אבל אם צולחים את שלב האריזה ואם מבצעים את הפירוק של הרהיטים בטרם יום המעבר אז בהחלט אפשר לומר שהשלב הקשה נמצא מאחוריכם.

השלב השלישי: קביעת המחיר

בשלב הזה אתם מחליטים ביניכם לבין עצמכם מהו המחיר שאתם מוכנים לשלם ומתחילים את המשא ומתן מול החברות והמובילים בידיעה ברורה שאת המחיר הזה אתם לא מתכוונים לעבור. מחירון הובלות דירה בהחלט יעזור לכם לקבוע את המחיר הנכון והמתאים כדי שגם לא תצפו למחירים שאף חברת הובלות לא תאפשר לכם וגם כדי שלא יעבדו עליכם.

השלב הרביעי והאחרון: יום המעבר

אומנם מדובר ביום האחרון והגורלי אבל גם בו אתם צריכים לקיים כמה תנאים כדי שהוא יעבור חלק. קודם כל חשוב שתסבירו למובילים בטרם ההזמנה מאיזה עיר תרצו להזמין הובלה כי לכל עיר יש את היתרונות והחסרונות שלה. למשל העיר תל אביב עמוסה וצפופה אך לעומת זאת היא מציעה לכם תחרות גבוהה יותר בכל התחום של הובלת דירה. עוד דברים שעליכם לעשות זה למצוא סידור לילדים, לפנות לעצמכם יום חופש מהעבודה ולעדכן את השכנים לגבי המעבר – הפעולות האלו יקלו עליכם מאוד את היום הגורלי.